Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
York Mills CI Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Titans
490 York Mills Rd, Toronto, Ontario, M3B 1W6, Canada
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Connie Yang
Photos (
0
)
View
Videos (
18
)
View
News (
26
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (10 articles)
2011 / 2012 - (14 articles)
2012 / 2013 - (2 articles)
All News
Search
2012 Results - Nike / John Rowland Games
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Apr 29th 2012, 2:04am
Comments
Nike / John Rowland Games
- Apr 28, 2012
Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
All Saints - Whitby
Anderson Collegiate
Archbishop Romero - Toronto
AY Jackson - North York
Birchmount Park CI
Bishop Allen Academy
Bishop Marrocco-Thomas Merton
Bishop P.F. Reding
Bishop Strachan
Blessed Mother Teresa - Scarborough
Brebeuf College
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Cawthra Park
Centennial Collegiate
Central Collegiate
Central Technical
Chaminade College
Chinguacousy
Country Day
Courtice
Crescent
Dr Norman Bethune
Dunbarton
Eastern Commerce Collegiate Institute
Eastview
Elmira
Elmvale
Emery
Erindale
ES Thériault Catholic
Father Henry Carr
Father John Redmond
Forest Hill - Toronto
Francis Libermann
General Amherst
George S Henry Academy
Georges Vanier - North York
Greenwood College
Havergal
Henry Street
Highland
Hillfield Strathallan
Humberside
Innisdale
James Cardinal McGuigan
Jean Vanier Cath - Scarborough
Kingsville
Leaside
Lester B Pearson CI - Scarborough
Loretto Abbey
Loretto College
Lorne Park
Malvern
Mary Ward
Maxwell Heights - Oshawa
Michael Power-St Joseph’s
Monsignor Charbonnel
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Monsignor Percy Johnson
Neil McNeil
Nelson
North Toronto
Northern - Sarnia
Northern - Toronto
Notre Dame - Ajax
Notre Dame - Toronto
Orillia District CVI
Our Lady of Lourdes
Paris
Pickering - Ajax
Pope John Paul II - Scarborough
Port Hope
Resurrection
RH King Academy
Richview CI
Riverside
Royal St. George's
RS McLaughlin
Saugeen
Sherwood
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
St Basil the Great - Toronto
St Clement's - Toronto
St David
St Edmund Campion
St Joseph's Coll - Toronto
St Marquerite d’Youville
St Michael - Niagra Falls
St Michael's - Toronto CISAA
St Patrick - Toronto
St Peter's - Barrie
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas of Villanova - King City
St. Mary's Waterloo
The York
Thousand Islands
Trafalgar Castle
Trenton
Uxbridge
Vincent Massey
West Ferris
Westdale
Wexford
William Lyon Mackenzie
Woodland Christian
York Mills
Men:
100m
|
400m
|
1500m
|
3k
|
100h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
Women:
100m
|
400m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nurse, Cameron
Michael Power-St
11.47
nwi
1
2
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
11.55
nwi
1
3
Angulo, Kevin
Chaminade Colleg
11.75
nwi
5
4
Guevarra, Will
Birchmount Park
11.77
nwi
1
5
Wiewhoff, Sam
Eastview
11.83
nwi
2
6
Pastorious, Nick
St Michael's - T
11.86
nwi
5
7
O'Connor, Jordan
Malvern
11.87
nwi
3
8
Batik, Atul
Sir John A MacDo
11.88
nwi
5
9
Ogbeidi, Jacob
Monsignor Percy
11.93
nwi
4
10
Esteireiro, Mark
Michael Power-St
11.94
nwi
2
11
Kattan, Jason
Crescent
11.94
nwi
1
12
Simpson, Jahbarie
RH King Academy
11.99
nwi
3
13
Tacay-Nichols, Nat
Pope John Paul I
12.03
nwi
2
14
Arci, Michael
St Michael's - T
12.06
nwi
4
15
Croxall, Jackson
Thousand Islands
12.09
nwi
6
16
Boachie, Nana
Father Henry Car
12.10
nwi
1
17
Atta, Randy
James Cardinal M
12.13
nwi
2
18
Borselino, Motts
Sherwood
12.15
nwi
7
19
Adjei, Jerome
James Cardinal M
12.22
nwi
1
20
Salvati, David
Crescent
12.22
nwi
2
21
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
12.25
nwi
4
22
Fadhil, Rovan
Dr Norman Bethun
12.29
nwi
3
23
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
12.34
nwi
7
24
Zhu, David
York Mills
12.37
nwi
6
25
Ketwarro, Randy
RH King Academy
12.38
nwi
2
26
Johson, Yohance
RH King Academy
12.54
nwi
3
27
McLaughan, Scott
Eastview
12.55
nwi
3
28
Bawuah, Elijah
James Cardinal M
12.56
nwi
8
29
Agibola, Steven
James Cardinal M
12.60
nwi
4
30
Logie, Shavon
Pope John Paul I
12.62
nwi
8
31
Viado, Marc
Brebeuf College
12.73
nwi
7
32
Griffith, Rashayne
James Cardinal M
12.74
nwi
9
33
Lin, Yiming
Dr Norman Bethun
12.75
nwi
6
34
Howard, Taylor
Richview CI
12.80
nwi
1
35
Yelly, Tarun
York Mills
12.80
nwi
6
36
Farapan, Edison
Brebeuf College
12.85
nwi
8
36
Bae, Paul
Brebeuf College
12.85
nwi
7
38
Liang, Jackie
Sir John A MacDo
12.90
nwi
5
39
Jiang, Alan
Dr Norman Bethun
12.92
nwi
6
40
Correia, Emanuel
Bishop Marrocco-
13.04
nwi
7
41
Zielinski, Tom
Monsignor Paul D
13.04
nwi
6
42
Laplume, John
St Peter's - Bar
13.04
nwi
4
43
Dorilly, Dwight
AY Jackson - Nor
13.12
nwi
3
44
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
13.15
nwi
3
45
Mastromattei, AJ
Francis Liberman
13.21
nwi
7
46
Gallivan, Liam
Monsignor Paul D
13.26
nwi
4
47
Noche, Rumel
Francis Liberman
13.27
nwi
5
48
Le, Kevin
St Basil the Gre
13.29
nwi
3
49
Lee, Jason
Georges Vanier -
13.32
nwi
5
50
Conguisti, Vito
Bishop Marrocco-
13.43
nwi
9
51
Raso, Anthony
Brebeuf College
13.50
nwi
8
52
Banford, Mitchell
Thousand Islands
13.53
nwi
1
53
Gould, Robert
St Thomas of Vil
13.57
nwi
7
54
Kwan, Gabriel
Brebeuf College
13.60
nwi
8
55
Peris, Malaka
AY Jackson - Nor
13.92
nwi
4
56
Charles, Simeon
Brebeuf College
14.00
nwi
2
57
Murray, Isaiah
Brebeuf College
14.10
nwi
7
58
Mharapara, Mudiwa
Francis Liberman
14.16
nwi
8
59
Nair, Appoo
AY Jackson - Nor
14.25
nwi
5
60
Van Hooser, Matthe
Bishop Marrocco-
14.28
nwi
6
61
Autencio, Kevin
Brebeuf College
14.71
nwi
8
62
Ben Yona, Daniel
William Lyon Mac
14.72
nwi
2
63
Debidin, Randy
Sir John A MacDo
14.85
nwi
5
64
Chan, Charles
Brebeuf College
14.89
nwi
9
65
Henandez, Jorge
James Cardinal M
15.17
nwi
4
66
Atangan, Justin
Brebeuf College
15.60
nwi
8
67
Soliba, Jordy
Brebeuf College
15.91
nwi
6
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elliot, Chad
Birchmount Park
11.45
nwi
1
2
Thompson, Leacroft
St Edmund Campio
11.52
nwi
2
3
Hector, Aaron
Father Henry Car
11.58
nwi
1
4
Riley, Logan
All Saints - Whi
11.59
nwi
8
5
Charles-McCoy, Tar
Blessed Mother T
11.79
nwi
1
6
Mitchell, Cliven
Brebeuf College
11.94
nwi
1
7
Firth, Cyan
Dunbarton
12.05
nwi
5
8
Galleta, Kevin
Francis Liberman
12.07
nwi
3
9
Husbands, Vishon
Father Henry Car
12.11
nwi
1
10
Badali, Andrew
St Michael's - T
12.16
nwi
7
11
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
12.22
nwi
1
12
Topitsch, Marko
All Saints - Whi
12.28
nwi
8
13
Yarde, Deshaun
Brebeuf College
12.30
nwi
8
14
Riley, Tyson
All Saints - Whi
12.30
nwi
9
15
Pullen, Will
Eastview
12.35
nwi
5
16
Sevigny, Nathan
Neil McNeil
12.37
nwi
2
17
Renieris, Kostas
Hillfield Strath
12.45
nwi
3
18
Bakalenikov, Nikit
William Lyon Mac
12.48
nwi
4
19
White, Justyn
Monsignor Paul D
12.51
nwi
5
20
Yogeswaran, Saraja
Jean Vanier Cath
12.52
nwi
2
21
Edwards, Kyle
Father Henry Car
12.55
nwi
1
22
Hamilton, Marcus
Birchmount Park
12.57
nwi
10
23
Orden, Ian
Mary Ward
12.57
nwi
8
24
Ajibola, Paul
James Cardinal M
12.58
nwi
3
25
Radovanovic, Zach
Father John Redm
12.58
nwi
1
26
Loregnard, Dionte
St Patrick - Tor
12.59
nwi
11
27
Kporodu, Shemar
All Saints - Whi
12.68
nwi
9
28
Cho, Austin
Brebeuf College
12.68
nwi
11
29
Page, Daniel
James Cardinal M
12.69
nwi
4
30
Gostkowski, Matt
St Peter's - Bar
12.71
nwi
3
31
Sugunalan, Nathan
Cardinal Newman
12.80
nwi
6
32
Rizzo, Jonathan
St Michael's - T
12.81
nwi
8
33
Stevenson, Connor
Thousand Islands
12.82
nwi
6
34
Ingram, Owen
Eastview
12.85
nwi
2
35
Hwang, Ben
RH King Academy
12.88
nwi
8
36
Culver, Josh
Sherwood
12.89
nwi
6
37
Terwta, Joseph
Bishop Allen Aca
12.89
nwi
10
38
Lucero, Ellesor
Mary Ward
12.91
nwi
10
39
Zeng, Andrew
Northern - Toron
12.91
nwi
3
40
Allong, Jayshean
Dunbarton
12.95
nwi
6
41
Henry, Michael
All Saints - Whi
12.95
nwi
7
42
Gemmell, Scott
Thousand Islands
12.96
nwi
7
43
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
12.99
nwi
4
44
Rollox, Jahleel
Francis Liberman
12.99
nwi
4
45
Nieto, Christian
Neil McNeil
13.00
nwi
3
46
Castano, Hernando
William Lyon Mac
13.00
nwi
4
47
Griffith, Shemar
RS McLaughlin
13.03
nwi
11
48
Skuljicak, Solomon
Central Collegia
13.05
nwi
4
49
Viera, Trevor
All Saints - Whi
13.10
nwi
12
50
Khan, Khusal
Sherwood
13.13
nwi
5
51
Watson, Ethan
Bishop Allen Aca
13.19
nwi
10
52
Cantina, Kent
Monsignor Percy
13.24
nwi
3
53
Romero, Jose
Brebeuf College
13.25
nwi
10
54
Toguri, Joshua
Bishop Allen Aca
13.27
nwi
10
55
Carey, Riley
Trenton
13.28
nwi
6
55
Gutierrez, William
Brebeuf College
13.28
nwi
11
57
Phanlith, Wayne
Francis Liberman
13.29
nwi
4
58
Lalwal, Nicholas
Lester B Pearson
13.32
nwi
9
59
Mandaku, Bernie
Birchmount Park
13.38
nwi
11
60
Reid, Jereal
Birchmount Park
13.41
nwi
11
61
DiCarmine, David
Chaminade Colleg
13.44
nwi
8
62
Alcoch, James
Sherwood
13.44
nwi
4
63
Savage, Nick
Central Collegia
13.46
nwi
6
64
Rupinta, Ronjon
Brebeuf College
13.48
nwi
12
65
Owusu-Sarpong, Ste
James Cardinal M
13.53
nwi
5
66
Parisi, Sam
St Thomas of Vil
13.59
nwi
2
67
Salisi, Gerard
Monsignor Percy
13.60
nwi
5
68
Lai, Marco
Dr Norman Bethun
13.62
nwi
6
69
Garcia, Danly
St Basil the Gre
13.71
nwi
11
70
Bulaun, John
Brebeuf College
13.75
nwi
10
71
Henry, Denziel
Chaminade Colleg
13.82
nwi
7
72
Amshad, Wesley
All Saints - Whi
13.91
nwi
12
73
Barrett, Fletcher
Cawthra Park
13.92
nwi
5
74
Creavalle, Tajay
Brebeuf College
14.00
nwi
9
75
Nazareth, Boris
Brebeuf College
14.03
nwi
12
76
Powel, Greyson
Dr Norman Bethun
14.03
nwi
7
77
Lopez, Mason
All Saints - Whi
14.04
nwi
10
78
Lauren, Ramone
Chaminade Colleg
14.06
nwi
9
79
Singh, Aadesh
Monsignor Percy
14.06
nwi
5
80
Zhang, Tony
Sir John A MacDo
14.11
nwi
2
81
Shi, Jason
Dr Norman Bethun
14.21
nwi
6
82
Lee, Joseph
Central Collegia
14.21
nwi
7
83
Chuatico, Emmanuel
Francis Liberman
14.38
nwi
9
84
Carpo, John
St Patrick - Tor
14.43
nwi
11
85
Li, Donald
Dr Norman Bethun
14.43
nwi
7
86
Dao, Phillip
Chaminade Colleg
14.47
nwi
9
87
Reyes, Byron
Francis Liberman
14.63
nwi
7
88
Bonnick, Tristan
All Saints - Whi
15.22
nwi
12
89
Shibata, Paul
Brebeuf College
15.28
nwi
12
90
Menez, John
Pope John Paul I
15.42
nwi
8
91
Kim, David
Brebeuf College
15.52
nwi
9
92
Glady, Sam
Royal St. George
15.53
nwi
3
93
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
15.58
nwi
2
94
Chiu, Brennan
Royal St. George
15.59
nwi
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
11.15
nwi
3
2
Collia, Xavier
Father Henry Car
11.18
nwi
1
3
Loparco, Matthew
St Michael's - T
11.31
nwi
2
4
Chin, Matthew
Francis Liberman
11.32
nwi
1
5
Addo, Bryan
Father Henry Car
11.33
nwi
1
6
Dalmage, Shayne
Father Henry Car
11.37
nwi
1
7
Rasing, Marc
Brebeuf College
11.41
nwi
11
8
March, Dwayne
St Edmund Campio
11.45
nwi
3
9
Boreland, Jermal
Central Technica
11.49
nwi
1
10
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
11.51
nwi
6
11
Gardner, Xavier
Notre Dame - Aja
11.54
nwi
2
12
Taylor, Brad
Nelson
11.59
nwi
4
13
Brown, Jared
Eastview
11.62
nwi
4
14
Gourde, Irie
The York
11.63
nwi
6
15
McGarvey, Julian
Michael Power-St
11.64
nwi
1
16
Burns, Dylan
Thousand Islands
11.65
nwi
1
17
Christie, David
Birchmount Park
11.66
nwi
12
18
Cumberbatch, Joshu
Brebeuf College
11.70
nwi
6
19
Swift, Austen
Bishop Allen Aca
11.79
nwi
10
20
Karch, Justin
Nelson
11.79
nwi
5
21
Weatherup, Cole
Cardinal Newman
11.79
nwi
2
22
Trivino, Aaron
Pope John Paul I
11.83
nwi
5
23
Kandeth, Vikram
York Mills
11.84
nwi
12
24
Cobbold, Evander
Mary Ward
11.86
nwi
3
25
Laruffa, Andrew
Brebeuf College
11.88
nwi
11
26
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
11.91
nwi
6
27
Remairais, Gilburt
Monsignor Charbo
11.93
nwi
3
28
Casugay, Johnny
Father Henry Car
11.93
nwi
1
29
Zeemon-Atkinson, J
Dunbarton
11.97
nwi
9
30
Hegel, Alex
Birchmount Park
11.98
nwi
12
31
Beaudan, Marcel
Eastview
11.99
nwi
10
32
Kordich, Justice
Eastview
12.03
nwi
8
33
De Biasi, Jake
St Thomas of Vil
12.05
nwi
11
34
Campbell, Marcus
Notre Dame - Aja
12.05
nwi
8
35
Okama, Yuki
York Mills
12.10
nwi
10
36
Forgie, Jason
Brebeuf College
12.16
nwi
11
37
Semeniuk, Marshall
All Saints - Whi
12.18
nwi
2
37
Fang, Billy
Sir John A MacDo
12.18
nwi
7
39
Rodrigues, Russel
Francis Liberman
12.21
nwi
12
40
Simpson, Joshua
York Mills
12.22
nwi
10
41
Chesson, Wyatt
Eastview
12.27
nwi
9
42
Telfer, Dylan
St Basil the Gre
12.29
nwi
5
43
Savarimuthu, Devon
Brebeuf College
12.32
nwi
11
44
Corriette, Malcolm
Sherwood
12.33
nwi
2
45
John, Arnold
St Basil the Gre
12.34
nwi
6
46
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
12.36
nwi
4
47
Salmon, Deckerdo
Central Technica
12.37
nwi
2
48
Coley, Fabian
Emery
12.41
nwi
4
49
Clarke, Adonis
Father Henry Car
12.43
nwi
4
50
Chen, Julio
Sir John A MacDo
12.47
nwi
10
51
Blackwood, Adrian
James Cardinal M
12.48
nwi
9
52
Forgione, Eric
St Michael's - T
12.54
nwi
5
53
Adu, Dennis
Chaminade Colleg
12.55
nwi
8
54
Dicang, Chris
Monsignor Percy
12.57
nwi
9
55
Wright, Noah
Eastview
12.60
nwi
6
56
Song, Eddie
Crescent
12.63
nwi
3
57
Denobrega, Tristan
Francis Liberman
12.64
nwi
11
57
Thusiar, Jude
St Michael's - T
12.64
nwi
7
59
Kelly, Loughlin
St Michael's - T
12.65
nwi
5
60
DaEira, Daniel
Chaminade Colleg
12.67
nwi
9
61
Zola, Jesus
Monsignor Charbo
12.68
nwi
3
62
Schieman, Hans
Eastview
12.70
nwi
10
63
Balon, Nick
Royal St. George
12.75
nwi
3
64
Ramdhorry, Ramish
Emery
12.77
nwi
2
65
Baker, Adam
Northern - Toron
12.78
nwi
4
66
Tan, Raphael
Pope John Paul I
12.80
nwi
3
67
Johnston, Joseph
Neil McNeil
12.81
nwi
8
68
Pathan, Uwes
Lester B Pearson
12.83
nwi
7
69
Tamayo, Anthony
Mary Ward
12.84
nwi
2
70
Luong, Michael
Chaminade Colleg
12.85
nwi
7
71
Giannaris, Daniel
St Michael's - T
12.90
nwi
7
72
Martin, Nick
Eastview
12.91
nwi
5
73
Larson, Brandon
Trenton
13.08
nwi
9
74
Estacio, Benedict
Neil McNeil
13.26
nwi
6
75
Eyre, Jason
Thousand Islands
13.29
nwi
4
76
Nick, LeBlanc
Trenton
13.30
nwi
8
77
Mulalu, Misha
St Michael's - T
13.39
nwi
8
78
Leung, Simon
Wexford
13.40
nwi
7
79
Pfeutzner, Jeremy
Neil McNeil
13.48
nwi
5
80
Ye-Chuck, Steven
Father John Redm
13.48
nwi
7
81
Payot, Mark
St Basil the Gre
13.57
nwi
7
82
Wannamaker, Anthon
Trenton
13.60
nwi
9
83
Prajapati, Amit
RS McLaughlin
13.61
nwi
10
84
Padolina, Miguel
Brebeuf College
13.67
nwi
11
85
Valdez, Mitchell
Neil McNeil
13.73
nwi
6
86
Yearwood, Mishael
All Saints - Whi
13.74
nwi
4
87
Norton, Matt
Trenton
14.24
nwi
9
88
Bonzo, Benedict
Neil McNeil
14.48
nwi
8
89
Rajkumar, Jeevanat
Jean Vanier Cath
14.55
nwi
11
90
Llana, Jesse
Monsignor Percy
15.75
nwi
8
91
Castaldo, Matthias
Brebeuf College
16.25
nwi
10
--
Adjei, Daniel
Brebeuf College
DNF
nwi
5
--
Simonpillar, Derri
Francis Liberman
DQ
nwi
12
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yearwood, Jacob
Cawthra Park
52.69
1
2
Smith, Deandre
RH King Academy
52.90
1
3
Dawson, Scott
St Michael's - T
53.02
4
4
Kemp, Thomas
Uxbridge
54.04
1
5
Basta, Anthony
Chaminade Colleg
54.12
2
6
Smalley, Brent
Uxbridge
54.74
1
7
Giunta, Dimitry
St Edmund Campio
54.85
2
8
Adjei, Jerome
James Cardinal M
55.04
5
9
Pidlubny, Jalen
Mary Ward
55.17
1
10
Lippa, Domenic
Chaminade Colleg
55.81
2
11
Radovanovic, Zach
Father John Redm
55.96
2
12
Markov, Tristan
Eastview
56.17
3
13
Menoram, Joseph
James Cardinal M
56.29
5
14
Esteireiro, Mark
Michael Power-St
56.30
2
15
Nurse, DeSean
Birchmount Park
56.48
1
16
McClelland, Ryan
St Michael's - T
56.74
3
17
Jaatinen, Juri
William Lyon Mac
56.93
5
18
Archer, Justice
Innisdale
56.96
1
19
Dion, Jeremy
St Michael - Nia
57.00
2
20
Mulligan, Alex
Malvern
57.29
2
21
Smyth, Kyle
Birchmount Park
57.43
1
22
Lowing, Chris
Notre Dame - Aja
58.23
7
23
Larrea-Mas, Alex
St Patrick - Tor
58.45
6
24
Sweeney, Thomas
Mary Ward
58.45
3
25
Bursu, Traian
Mary Ward
58.71
6
26
Bacic, Ryan
Michael Power-St
59.20
3
27
Batik, Atul
Sir John A MacDo
59.27
4
28
Dosu, Kafuie
Neil McNeil
59.86
4
29
Grise, Jean Marc
Michael Power-St
1:00.06
6
30
Tacay-Nichols, Nat
Pope John Paul I
1:00.36
2
31
Joshi, Abhi
Chinguacousy
1:00.49
7
32
Satharakuksinghe,,
Bishop Allen Aca
1:00.52
4
33
Zavitski, Jon
Courtice
1:00.56
7
34
Ross, Corey
Notre Dame - Aja
1:00.79
6
35
Dillion Clarke, Jo
James Cardinal M
1:00.83
7
36
Spencer, Alex
Elmvale
1:00.87
7
37
Villegas, Juan
St Peter's - Bar
1:01.61
6
38
Dias, Anderson
Neil McNeil
1:02.12
3
39
Han, Jesse
York Mills
1:02.30
7
40
Aujla, Harvinder
Chinguacousy
1:02.50
8
41
Jarvis, John
Hillfield Strath
1:03.31
4
42
Khaleeli, Uroos
York Mills
1:03.48
8
43
Sakthevel, Prethip
Lester B Pearson
1:03.61
8
44
Osuji, Ebuka
Michael Power-St
1:03.70
3
45
Logie, Shavon
Pope John Paul I
1:04.01
6
46
Cabarles, Relf
Francis Liberman
1:04.29
6
47
Laronde, Connor
Eastview
1:04.31
3
48
McLaughan, Scott
Eastview
1:04.91
4
49
Prabhakar, Sandeep
Chinguacousy
1:05.15
7
50
Lee, Jason
Georges Vanier -
1:05.43
4
51
Peris, Malaka
AY Jackson - Nor
1:05.69
6
52
Zielinski, Tom
Monsignor Paul D
1:05.77
5
53
Li, Ewan
RH King Academy
1:06.04
8
54
Gallivan, Liam
Monsignor Paul D
1:07.35
5
55
Schuartz, Jack
Royal St. George
1:08.24
7
56
Justino, Herman
Michael Power-St
1:08.71
4
57
Mejia, Brian
Francis Liberman
1:08.73
5
58
Tripp, Stig
Trenton
1:09.26
3
59
DaSilva, Michael
Bishop Marrocco-
1:13.19
5
60
Van Hooser, Matthe
Bishop Marrocco-
1:13.70
5
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Augimeri, Alexande
Bishop Allen Aca
56.00
1
2
Firth, Cyan
Dunbarton
56.09
4
3
White, Justyn
Monsignor Paul D
56.16
3
4
Clauser, Nick
Brebeuf College
56.48
7
5
Sevigny, Nathan
Neil McNeil
56.62
2
6
Galleta, Kevin
Francis Liberman
56.96
5
7
O'Garro, Justin
Blessed Mother T
57.42
3
8
Perrera, Dwayne
Notre Dame - Aja
57.54
1
9
Riley, Logan
All Saints - Whi
57.60
4
10
Manson, Tom
Highland
58.29
1
11
Osuji, Ebuka
Michael Power-St
58.95
1
12
Minichiello, Marcu
Birchmount Park
59.01
1
13
Johnson, Alex
All Saints - Whi
59.04
7
14
Hylton, Richard
Emery
59.24
2
15
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
59.39
4
16
Wysokinski, Adam
Michael Power-St
59.57
1
17
Deacon, Adam
Eastview
1:00.46
5
18
Coburn, Carlos
Thousand Islands
1:00.53
4
19
Campos, Sergio
Neil McNeil
1:00.90
5
20
Kruis, Jon
Thousand Islands
1:01.01
2
21
McGregor, John-Dou
Leaside
1:01.05
2
22
Mohamed, Sharmarke
Birchmount Park
1:01.54
2
23
Grenda, Oscar
Bishop Allen Aca
1:01.71
6
24
Lising, Renzo
Mary Ward
1:01.84
1
25
Caccamo, Luke
Bishop Allen Aca
1:02.01
3
26
Rick, Andrew
St Michael's - T
1:02.14
7
27
Romero, Jose
Brebeuf College
1:02.52
8
28
Nieto, Christian
Neil McNeil
1:02.88
7
29
Barnes, Ben
Royal St. George
1:02.91
3
30
Daniel, Abiodun
Jean Vanier Cath
1:02.94
5
31
Rodger, Callum
Neil McNeil
1:03.21
2
32
Robles, Raymond
Mary Ward
1:03.43
7
33
Hughes, Andrew
Notre Dame - Aja
1:03.43
1
34
Pezzuto, Alex
Michael Power-St
1:03.49
6
35
Toguri, Joshua
Bishop Allen Aca
1:03.51
4
36
Ngo, John
Bishop Marrocco-
1:03.60
6
37
Viera, Trevor
All Saints - Whi
1:03.65
5
38
Lauren, Ramone
Chaminade Colleg
1:03.73
3
39
Jackson, Ryan
Eastview
1:04.21
5
40
Cho, Austin
Brebeuf College
1:05.15
7
41
Lalwal, Nicholas
Lester B Pearson
1:05.18
5
42
Taylor, Dylan
Eastview
1:05.29
4
43
Bulaun, John
Brebeuf College
1:05.36
8
44
Tyrell, Justin
Eastview
1:06.18
6
45
Phanlith, Wayne
Francis Liberman
1:06.92
6
46
Lopez, Mason
All Saints - Whi
1:06.94
4
47
Nazareth, Boris
Brebeuf College
1:06.95
8
48
Rupinta, Ronjon
Brebeuf College
1:08.37
8
49
Kostzewa, Mathew
Notre Dame - Aja
1:09.11
6
50
Shi, Jason
Dr Norman Bethun
1:09.73
2
51
Creavalle, Tajay
Brebeuf College
1:10.00
7
52
Wu, Phillip
RH King Academy
1:10.60
3
53
Reyes, Byron
Francis Liberman
1:10.62
6
54
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
1:11.79
3
55
Bettio, Nathan
St Thomas of Vil
1:12.66
3
56
Bien-Aime, Marc-Al
Monsignor Charbo
1:13.70
6
57
Huang, Peter
William Lyon Mac
1:14.24
2
58
Manalang, Jayson
Jean Vanier Cath
1:15.08
4
59
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
1:18.24
5
60
Shibata, Paul
Brebeuf College
1:40.00
7
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Myles
Dunbarton
49.81
1
2
Smart, Sacha
St Michael's - T
50.43
1
3
Buttinger, Scott
Resurrection
50.73
1
4
Dimock, Dylan
Father John Redm
51.05
1
5
Weathers, Isiah
Father John Redm
51.13
2
6
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
51.20
1
7
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
51.39
1
8
Cobbold, Evander
Mary Ward
52.41
1
9
Koopmans, Mac
Eastview
52.42
2
10
Josiah, Andre
Innisdale
52.50
1
11
Silva, Elijah
Brebeuf College
52.60
9
12
Kandeth, Vikram
York Mills
52.60
8
13
Hegel, Alex
Birchmount Park
53.18
5
14
Harper, Ryan
Thousand Islands
53.43
3
15
Beckerman, Sam
North Toronto
53.70
3
16
Kwako-Fosu, Kwesi
York Mills
53.76
10
17
Eyong, Vandross
St Edmund Campio
53.79
2
18
Weatherup, Cole
Cardinal Newman
54.31
3
19
Sevigny, Nathan
Neil McNeil
54.88
4
20
Badali, Thomas
St Michael's - T
54.92
5
21
Bauer, John
Monsignor Paul D
55.08
6
22
Thomson, Jacob
RS McLaughlin
55.17
7
23
Forgie, Jason
Brebeuf College
55.40
8
24
Domb, Mike
North Toronto
55.52
10
25
Collins, Marcus
Birchmount Park
55.53
5
26
Gomes, Valerian
Father John Redm
56.52
2
27
Medrek, Alex
York Mills
56.95
2
28
Rhude, Jordon
Thousand Islands
57.08
8
29
Simpson, Joshua
York Mills
57.11
6
30
Typa, Adrian
Michael Power-St
57.11
3
30
Savarimuthu, Devon
Brebeuf College
57.11
9
32
DaEira, Daniel
Chaminade Colleg
57.13
9
33
Prokopchuk, Alex
Michael Power-St
57.14
4
34
Okama, Yuki
York Mills
57.20
6
35
Brun, Stephan
Monsignor Percy
57.21
4
36
Gourde, Irie
The York
57.45
3
37
Toneguzzo, Adam
St Thomas of Vil
57.55
3
38
Quarisa, Matthew
St Michael's - T
58.38
8
39
Johnston, Matthew
Notre Dame - Aja
58.39
5
40
Davila, Michael
Georges Vanier -
58.40
2
41
Blackwood, Adrian
James Cardinal M
58.49
8
42
Prillo, Joe
Michael Power-St
58.58
6
43
Cumberbatch, Joshu
Brebeuf College
59.09
8
44
Ulnagan, Bernard
Pope John Paul I
59.10
5
45
Prospero, Kevin
Bishop Marrocco-
59.14
3
46
Keating, Taylor
Crescent
1:00.54
6
47
Georgopolus, Joshu
RH King Academy
1:00.78
5
48
Ning, Tian-Shi
York Mills
1:00.94
7
49
Nguyen, Alexander
St Basil the Gre
1:01.42
10
50
Athlete, Unknown
Neil McNeil
1:01.59
4
51
Milligan-Cu, Terre
St Basil the Gre
1:01.64
9
52
Racicot, Daniel
St Basil the Gre
1:01.73
8
53
Stringer, Aaron
Elmvale
1:01.73
7
54
Laruffa, Andrew
Brebeuf College
1:01.96
9
55
Kunaratnam, Nirsan
RH King Academy
1:01.99
5
56
Khawaja, Shahboz
Pope John Paul I
1:02.27
2
57
Woods, Galen
Neil McNeil
1:02.90
4
58
Cho, Johnny
Sir John A MacDo
1:02.94
8
59
Sumajit, Jhomar
Brebeuf College
1:02.97
10
60
Pineda, Andrew
St Basil the Gre
1:03.00
9
61
Estacio, Benedict
Neil McNeil
1:03.36
4
62
Rajkumar, Jeevanat
Jean Vanier Cath
1:03.50
7
63
Johnston, Joseph
Neil McNeil
1:03.62
4
64
Chen, Julio
Sir John A MacDo
1:03.79
6
65
Pfeutzner, Jeremy
Neil McNeil
1:04.71
4
66
Mulalu, Misha
St Michael's - T
1:04.80
7
67
Norton, Matt
Trenton
1:06.60
3
68
Ye-Chuck, Steven
Father John Redm
1:06.82
5
69
Nick, LeBlanc
Trenton
1:07.28
2
70
Rendance, Frank
St Basil the Gre
1:09.18
7
71
Padolina, Miguel
Brebeuf College
1:10.07
10
72
Bonzo, Benedict
Neil McNeil
1:11.73
7
73
Valdez, Mitchell
Neil McNeil
1:12.50
6
74
Moyare, Pierbel
St Basil the Gre
1:18.51
9
75
Brogno, Francesco
St Basil the Gre
1:28.26
9
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
4:08.50
1
2
Carrol, Jake
Humberside
4:08.81
1
3
Cole, Keith
Courtice
4:09.09
1
4
Kemp, Thomas
Uxbridge
4:10.91
1
5
McGowan, Chris
RS McLaughlin
4:14.09
1
6
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
4:14.95
1
7
DeVito, Ben
Birchmount Park
4:18.90
1
8
Kennedy, Jack
Humberside
4:22.36
1
9
McNally, Jordan
RS McLaughlin
4:25.49
1
10
Zavitski, Jon
Courtice
4:29.19
1
11
Colwell, Declan
Thousand Islands
4:30.08
1
12
Ross, Corey
Notre Dame - Aja
4:33.86
1
13
Joshi, Abhi
Chinguacousy
4:34.95
1
14
Sevigny, Nathan
Neil McNeil
4:36.45
1
15
Valic, Mitchell
St Michael's - T
4:37.12
1
16
Totten, Liam
St Michael's - T
4:37.32
1
17
Aujla, Harvinder
Chinguacousy
4:37.86
1
18
Bacic, Ryan
Michael Power-St
4:37.88
1
19
Daniello, Tetangco
Jean Vanier Cath
4:38.32
1
20
Hughes, Ben
Eastview
4:38.50
1
21
Prabhakar, Sandeep
Chinguacousy
4:39.12
1
22
Niedbala, Connor
Michael Power-St
4:41.49
1
23
Ing, Matt
Birchmount Park
4:41.65
1
24
Samra, Manvir
Chinguacousy
4:43.36
1
25
Johnson, Zach
Monsignor Paul D
4:45.11
1
26
Dobbin, Sam
Crescent
4:45.33
1
27
Hyland, Charles
RS McLaughlin
4:45.80
1
28
Kim, Dean
RS McLaughlin
4:47.43
1
29
Dias, Anderson
Neil McNeil
4:47.80
1
30
Dosu, Kafuie
Neil McNeil
4:48.91
1
31
Wren, Brett
Father John Redm
4:49.38
1
32
Lautenschlager, Se
All Saints - Whi
4:49.59
1
33
Bursu, Traian
Mary Ward
4:50.06
1
34
Agudelo, Eric
Father John Redm
4:51.66
1
35
Bianca, Matthew
Dunbarton
4:54.24
1
36
Satharakuksinghe,,
Bishop Allen Aca
4:54.83
1
37
Kegel, Andrew
Uxbridge
4:55.61
1
38
Naoar, Mitchell
Neil McNeil
4:59.14
1
39
Rego, Nichola
St Michael's - T
5:00.84
1
40
Rostant, Cliff
Monsignor Percy
5:04.68
1
41
Villegas, Juan
St Peter's - Bar
5:05.75
1
42
Han, Jesse
York Mills
5:06.21
1
43
Laronde, Connor
Eastview
5:06.70
1
44
Ben Yona, Daniel
William Lyon Mac
5:07.49
1
45
Hancock, Jake
Eastview
5:11.09
1
46
LeGallais, Nichola
St Peter's - Bar
5:12.04
1
47
Gale, James
Monsignor Paul D
5:14.71
1
48
Bartlett, Drew
Anderson Collegi
5:22.10
1
49
Taylor, Andre
RH King Academy
5:28.51
1
50
Schuartz, Jack
Royal St. George
5:28.72
1
51
Li, Justin
AY Jackson - Nor
5:38.41
1
52
Ulanicki, Jonathan
All Saints - Whi
5:53.03
1
53
Sokolowski, Alex
RH King Academy
5:58.19
1
54
Patel, Shivam
Chinguacousy
6:17.38
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rennie, Braydon
Erindale
4:13.12
1
2
Lattaye, Yousuf
RS McLaughlin
4:23.11
1
3
Ferguson, Jacob
Northern - Toron
4:24.53
1
4
Mackrell, Luke
Birchmount Park
4:25.86
1
5
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
4:28.75
1
6
Clauser, Nick
Brebeuf College
4:35.54
1
7
Avalos, Miles
Humberside
4:37.22
1
8
Rodger, Callum
Neil McNeil
4:37.49
1
9
Gaskin, Vinton
RS McLaughlin
4:40.28
1
10
Renauf, Dillon
Anderson Collegi
4:41.18
1
11
Chase, Scott
Dunbarton
4:45.41
1
12
Cauchi, Mitchell
Monsignor Paul D
4:47.24
1
13
Musterd, Timothy
Bishop Allen Aca
4:47.71
1
14
Osuji, Ebuka
Michael Power-St
4:48.01
1
15
Genva, Thomas
Royal St. George
4:48.57
1
16
Chase, Mitch
Dunbarton
4:48.85
1
17
Carere, Joe
Chaminade Colleg
4:49.70
1
18
Ainsworth, Delano
St Patrick - Tor
4:49.98
1
19
Jackson, Ryan
Eastview
4:50.11
1
20
Lovisotto, Andrew
St Michael's - T
4:50.73
1
21
Tyrell, Justin
Eastview
4:50.84
1
22
Battista, Matt
Chaminade Colleg
4:52.26
1
23
Wood, Carter
Birchmount Park
4:53.01
1
24
Khan, Khusal
Sherwood
4:53.32
1
25
Coburn, Carlos
Thousand Islands
4:53.79
1
26
Mohamed, Ramy
Birchmount Park
4:54.94
1
27
Moore, Jarrett
Sherwood
4:56.08
1
28
Darby, Callum
Sherwood
4:56.76
1
29
Wysokinski, Adam
Michael Power-St
4:57.31
1
30
Thurston, Logan
Trenton
4:57.68
1
31
Hughes, Andrew
Notre Dame - Aja
4:58.05
1
32
Kruis, Jon
Thousand Islands
4:58.40
1
33
Weathers, Samuel
Father John Redm
4:59.84
1
34
MacKinnon, Lachlan
RS McLaughlin
5:00.58
1
35
Gribbin, Garrett
Elmvale
5:00.87
1
36
Turner, Brady
St Michael's - T
5:01.10
1
37
Menard, Chris
Uxbridge
5:01.57
1
38
Buckleton, Brendan
Royal St. George
5:03.16
1
39
Greene, Patrick
Brebeuf College
5:03.89
1
40
Kamal, Nigel
Pope John Paul I
5:04.57
1
41
Fernandes, Joshua
Pope John Paul I
5:04.94
1
42
Deacon, Adam
Eastview
5:05.21
1
43
Campos, Sergio
Neil McNeil
5:06.98
1
44
Eyram, Mattias
Hillfield Strath
5:08.52
1
45
Rick, Andrew
St Michael's - T
5:11.15
1
46
Tran, Khavan
RH King Academy
5:13.52
1
47
Carey, Riley
Trenton
5:16.69
1
48
Macmillan, Brian
Central Collegia
5:18.37
1
49
William, Daniel
The York
5:18.91
1
50
Hart, Patrick
St Michael's - T
5:18.93
1
51
Daniel, Abiodun
Jean Vanier Cath
5:22.89
1
52
Pezzuto, Alex
Michael Power-St
5:23.91
1
53
Egsaw, Simon
Brebeuf College
5:26.01
1
54
Kostzewa, Mathew
Notre Dame - Aja
5:29.01
1
55
Tedzloff, Adam
Michael Power-St
5:29.66
1
56
Taylor, Dylan
Eastview
5:33.67
1
57
Valencia, Mark
Jean Vanier Cath
5:36.05
1
58
Mai, Alpha
Dr Norman Bethun
5:36.58
1
59
La, James
Dr Norman Bethun
5:48.88
1
60
Araullo, Miguel
Francis Liberman
5:50.40
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buttinger, Scott
Resurrection
4:04.48
1
2
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
4:06.01
1
3
Messina, Phillip
St Michael's - T
4:07.73
1
4
Rowles, Adam
Highland
4:10.17
1
5
Deeks, Robbie
Thousand Islands
4:10.62
1
6
Francisco, Zach
Chaminade Colleg
4:11.27
1
7
Kirkyn, Brandon
Dunbarton
4:12.80
1
8
Kolb, Paul
Highland
4:13.92
1
9
Kagumba, Joseph
Erindale
4:14.53
1
10
Hetherington, Alan
RS McLaughlin
4:15.56
1
11
Silva, Elijah
Brebeuf College
4:16.06
1
12
Randall, Brenden
Courtice
4:17.78
1
13
Bellemore, Justin
Riverside
4:18.27
1
14
Rodley, Garrett
Thousand Islands
4:18.87
1
15
Watson, Alex
Neil McNeil
4:20.80
1
16
Griffith, Saed
RS McLaughlin
4:21.07
1
17
Bauer, John
Monsignor Paul D
4:21.82
1
18
Jones, Zack
Courtice
4:22.52
1
19
Mubu, Tari
Birchmount Park
4:23.30
1
20
Badali, Thomas
St Michael's - T
4:26.53
1
21
Porter, Jack
Riverside
4:26.53
1
22
Domb, Mike
North Toronto
4:26.66
1
23
FRIEND, DAVID
Highland
4:27.78
1
24
Kerwowski, Alex
Monsignor Paul D
4:28.38
1
25
Tramble, Ian
St Michael's - T
4:28.88
1
26
Koopmans, Mac
Eastview
4:29.31
1
27
Mecca, Ryan
St Michael - Nia
4:29.84
1
28
Nettleton, Greg
Wexford
4:30.35
1
29
Fontein, Spencer
Country Day
4:30.36
1
30
Groves, Kai
Malvern
4:31.24
1
31
Polland, Simon
Uxbridge
4:31.44
1
32
Kwako-Fosu, Kwesi
York Mills
4:32.61
1
33
Gillies, Robbie
Birchmount Park
4:33.35
1
34
Richards, Arye
Monsignor Paul D
4:33.76
1
35
Hill, Scott
Humberside
4:34.48
1
36
Guy, Zach
Cardinal Newman
4:34.55
1
37
Medrek, Alex
York Mills
4:36.74
1
38
Emmanuel, Anston
Chaminade Colleg
4:37.87
1
39
Keating, Taylor
Crescent
4:38.37
1
40
Tremayne, James
Royal St. George
4:39.19
1
41
Fronda, Dylan
William Lyon Mac
4:39.51
1
42
Grondin, Kyle
Birchmount Park
4:40.22
1
43
Hart, Cameron
St Michael's - T
4:40.66
1
44
Farrell, Patrick
Greenwood Colleg
4:44.97
1
45
Prospero, Kevin
Bishop Marrocco-
4:45.93
1
46
Ning, Tian-Shi
York Mills
4:46.24
1
47
Quarisa, Matthew
St Michael's - T
4:46.76
1
48
Sidhu, Gurjant
Trenton
4:47.63
1
49
Ross, Conor
St Michael's - T
4:48.09
1
50
Lawrence, Cam
Royal St. George
4:49.30
1
51
Higgins, Liam
St Michael's - T
4:49.66
1
52
Martin, Nick
Eastview
4:50.03
1
53
Carey, Riley
Trenton
4:51.19
1
54
Woods, Galen
Neil McNeil
4:51.50
1
55
Zasowski, Mark
Michael Power-St
4:51.52
1
56
Hill, Jack
Royal St. George
4:52.49
1
57
Islam, Daniel
Father John Redm
4:53.39
1
58
Jaffray, Alex
Michael Power-St
4:54.72
1
59
Reyes, Chester
Jean Vanier Cath
4:57.21
1
60
Tshimudu, Luc
Anderson Collegi
4:58.15
1
61
Tafti, Yazad
AY Jackson - Nor
4:58.55
1
62
Doiron, Gabriel
Monsignor Paul D
4:59.34
1
63
Foster-Friesen, Wi
Central Technica
5:00.32
1
64
Sumajit, Jhomar
Brebeuf College
5:01.20
1
65
Yang, Kevin
AY Jackson - Nor
5:03.57
1
66
Mastacci-Marque, A
St Michael's - T
5:04.46
1
67
Firus, Will
Eastview
5:08.97
1
68
Jin, Tony
AY Jackson - Nor
5:11.71
1
69
Llana, Jesse
Monsignor Percy
5:12.08
1
70
Cooke, Jarrett
Central Collegia
5:13.36
1
71
Andrenacci, Gabrie
Monsignor Charbo
5:13.56
1
72
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
5:13.85
1
73
Dawson, Lance
Michael Power-St
5:14.14
1
74
Zahid, Sarim
George S Henry A
5:14.87
1
75
Colelli, David
St Thomas of Vil
5:15.37
1
76
De Biasi, Adam
St Thomas of Vil
5:19.35
1
77
Pavelic, Edo
Michael Power-St
5:21.91
1
78
Wong, Nicholas
AY Jackson - Nor
5:22.92
1
79
Bashir, Ishmum
Lester B Pearson
5:27.59
1
80
Khaleeli, Uroos
York Mills
5:27.61
1
81
Zhang, Martin
St Michael's - T
5:30.91
1
82
Ortiz, Andres
St Basil the Gre
5:36.87
1
83
Pineda, Andrew
St Basil the Gre
5:37.14
1
84
Sorocky, Michael
Michael Power-St
5:40.17
1
85
Wan, Leroy
AY Jackson - Nor
5:43.48
1
86
Mater, Kyle
Trenton
5:50.98
1
87
Saunders, Alex
Central Collegia
6:00.95
1
88
Rendance, Frank
St Basil the Gre
6:04.03
1
89
Moyare, Pierbel
St Basil the Gre
6:22.93
1
Mens 3000m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
8:26.88
1
2
Sleiman, Ryan
Kingsville
8:30.92
1
3
Flannagan, Ben
St. Mary's Water
8:31.03
1
4
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
8:31.58
1
5
King, Xavier
Pickering - Ajax
8:35.51
1
6
Costello, Andrew
St Patrick - Tor
8:36.37
1
7
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
8:39.18
1
8
Piticariu, Danny
Vincent Massey
8:41.69
1
9
Belmore, Cory
Riverside
8:42.35
1
10
McCann, Rob
Lorne Park
8:42.91
1
11
Hansel, Graham
West Ferris
8:43.13
1
12
Milton, James
St David
8:43.41
1
13
Chappell, Logan
Saugeen
8:44.79
1
14
Allen, Brandon
General Amherst
8:45.32
1
15
Masters, Shaun
Northern - Sarni
8:45.49
1
16
Sloan, Harrison
Father John Redm
8:45.59
1
17
Bannon, Matthew
Elmira
8:48.46
1
18
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
8:48.72
1
19
Olesky, Riley
Monsignor Paul D
8:50.48
1
20
Akerman, Nathan
Courtice
8:54.73
1
21
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
8:55.33
1
22
Petta, Michael
Northern - Toron
8:59.39
1
23
Favit, Shane
Richview CI
9:06.85
1
24
Thomas, Brandon
Paris
9:06.95
1
25
Waynand, Eric
Thousand Islands
9:07.84
1
26
Perera, Joel
Neil McNeil
9:12.92
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
14.53
nwi
1
2
FINNIGAN, CONNOR
Resurrection
15.50
nwi
1
3
Jehoviah, Xavier
Chaminade Colleg
15.66
nwi
2
4
Fray, Leaugen
Trenton
15.78
nwi
1
5
Blackwood, Deshawn
Blessed Mother T
15.86
nwi
4
6
Viado, Marc
Brebeuf College
16.31
nwi
1
7
Wiewhoff, Sam
Eastview
16.52
nwi
1
8
Budgeon, Graham
Uxbridge
16.64
nwi
3
9
Lippa, Domenic
Chaminade Colleg
16.87
nwi
1
10
Bae, Paul
Brebeuf College
17.31
nwi
1
11
Arnaud, Kevin
St Peter's - Bar
17.40
nwi
3
12
Merritt, Kristan
Lester B Pearson
17.48
nwi
2
13
Estwick, Jessie
RH King Academy
17.52
nwi
1
14
Salvati, David
Crescent
18.43
nwi
2
15
Laplume, John
St Peter's - Bar
18.56
nwi
2
16
Yelly, Tarun
York Mills
18.78
nwi
2
17
Gragasin, Andrew
Sir John A MacDo
18.82
nwi
4
18
Adamu, Idoko
Emery
19.11
nwi
3
19
Le, Kevin
St Basil the Gre
19.27
nwi
4
20
Han, Jesse
York Mills
19.49
nwi
4
21
Farapan, Edison
Brebeuf College
19.74
nwi
4
22
Charles, Simeon
Brebeuf College
19.79
nwi
3
23
Alconcel, Nathan
RH King Academy
19.87
nwi
3
24
Khaleeli, Uroos
York Mills
20.01
nwi
3
25
Raso, Anthony
Brebeuf College
21.01
nwi
4
26
Chan, Charles
Brebeuf College
21.90
nwi
2
27
Autencio, Kevin
Brebeuf College
21.91
nwi
3
28
Kwan, Gabriel
Brebeuf College
22.00
nwi
2
29
Tripp, Stig
Trenton
22.42
nwi
2
30
Chun, Steve
Brebeuf College
22.49
nwi
3
--
Borselino, Motts
Sherwood
DQ
nwi
4
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
15.80
nwi
2
2
Yarde, Deshaun
Brebeuf College
16.18
nwi
1
3
Bakalenikov, Nikit
William Lyon Mac
16.72
nwi
2
4
Mitchell, Cliven
Brebeuf College
16.76
nwi
1
5
Heaney, Liam
St Peter's - Bar
17.02
nwi
2
6
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
17.53
nwi
4
7
Cho, Austin
Brebeuf College
18.40
nwi
2
8
Boateng, Jasel
Blessed Mother T
18.79
nwi
3
9
Rizzo, Jonathan
St Michael's - T
18.93
nwi
3
10
Grenda, Oscar
Bishop Allen Aca
19.01
nwi
3
11
Adu-Poku, Kwasi
William Lyon Mac
19.02
nwi
1
12
Rupinta, Ronjon
Brebeuf College
19.08
nwi
4
13
Carere, Joe
Chaminade Colleg
19.09
nwi
3
14
Silva, Daniel
Chaminade Colleg
19.62
nwi
2
15
Gutierrez, William
Brebeuf College
19.81
nwi
3
16
Zeng, Andrew
Northern - Toron
19.88
nwi
2
17
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
20.03
nwi
4
18
Henry, Denziel
Chaminade Colleg
20.72
nwi
1
19
Lauren, Ramone
Chaminade Colleg
20.84
nwi
1
20
Nazareth, Boris
Brebeuf College
21.48
nwi
1
21
Jude Ranjan, Robin
Brebeuf College
21.50
nwi
3
22
Zhang, Tony
Sir John A MacDo
21.52
nwi
2
23
Egsaw, Simon
Brebeuf College
21.53
nwi
1
24
Kim, David
Brebeuf College
21.60
nwi
1
25
Romero, Jose
Brebeuf College
21.66
nwi
4
26
Greene, Patrick
Brebeuf College
21.95
nwi
3
27
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
22.31
nwi
2
Mens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Loparco, Matthew
St Michael's - T
15.09
nwi
1
2
Kerr, Jared
St Edmund Campio
15.16
nwi
2
3
Odofin, Yinka
Innisdale
15.73
nwi
1
4
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
16.45
nwi
1
5
Forsythe, Zach
York Mills
16.74
nwi
3
6
Daines, Kyle
Nelson
16.77
nwi
1
7
Corriette, Malcolm
Sherwood
16.90
nwi
2
8
Robertson, Tyler
Nelson
16.95
nwi
1
9
Daoust, Griffen
Country Day
16.99
nwi
1
10
Chen, Julio
Sir John A MacDo
17.58
nwi
3
11
Ciccarelli, Dylan
Malvern
17.90
nwi
2
12
Gideon, Justin
Dunbarton
17.96
nwi
2
13
Alley, Mike
Trenton
18.79
nwi
1
14
McDowell, Taylor
Eastview
19.55
nwi
2
15
Luong, Jackson
Wexford
19.86
nwi
3
16
Caljimat, Mark
Central Technica
21.48
nwi
2
17
Cho, Johnny
Sir John A MacDo
22.41
nwi
2
18
Thusiar, Jude
St Michael's - T
22.87
nwi
1
--
Ennis, Jacob
Brebeuf College
DNF
nwi
3
--
Tang, Michael
Brebeuf College
DNF
nwi
3
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Chaminade Colleg
45.53
1
2
Relay Team
Father Henry Car
46.75
1
3
Relay Team
Mary Ward
46.92
1
4
Relay Team
Birchmount Park
47.26
1
5
Relay Team
Eastview
47.53
3
6
Relay Team
James Cardinal M
48.17
4
7
Relay Team
Dr Norman Bethun
48.26
2
8
Relay Team
Brebeuf College
50.03
4
9
Relay Team
Francis Liberman
50.62
3
10
Relay Team
St Peter's - Bar
51.17
2
11
Relay Team
Thousand Islands
51.22
2
12
Relay Team
Sir John A MacDo
51.76
4
13
Relay Team
Trenton
52.07
3
14
Relay Team
Francis Liberman
52.26
3
15
Relay Team
Monsignor Percy
52.99
3
16
Relay Team
Francis Liberman
54.55
3
--
Relay Team
Michael Power-St
NT
1
--
Relay Team
William Lyon Mac
NT
4
--
Relay Team
St Michael's - T
NT
1
--
Relay Team
St Peter's - Bar
NT
2
--
Relay Team
York Mills
NT
2
--
Relay Team
St Michael's - T
NT
4
--
Relay Team
All Saints - Whi
NT
2
--
Relay Team
St Basil the Gre
NT
2
--
Relay Team
St Michael's - T
NT
1
--
Relay Team
Innisdale
NT
1
--
Relay Team
RH King Academy
DQ
2
--
Relay Team
Bishop Marrocco-
DQ
3
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Father Henry Car
46.83
1
2
Relay Team
All Saints - Whi
47.80
4
3
Relay Team
Francis Liberman
49.46
1
4
Relay Team
Mary Ward
49.67
1
5
Relay Team
Jean Vanier Cath
49.77
2
6
Relay Team
Bishop Allen Aca
50.95
2
7
Relay Team
Thousand Islands
51.07
2
8
Relay Team
Brebeuf College
51.71
4
9
Relay Team
Chaminade Colleg
52.44
3
10
Relay Team
Central Collegia
53.07
4
11
Relay Team
Dr Norman Bethun
53.69
3
12
Relay Team
Francis Liberman
53.71
3
13
Relay Team
Sir John A MacDo
57.33
3
--
Relay Team
Dunbarton
NT
4
--
Relay Team
James Cardinal M
NT
1
--
Relay Team
Blessed Mother T
NT
2
--
Relay Team
Jean Vanier Cath
NT
3
--
Relay Team
James Cardinal M
NT
2
--
Relay Team
Michael Power-St
NT
1
--
Relay Team
St Michael's - T
NT
1
--
Relay Team
St Michael's - T
NT
1
--
Relay Team
Monsignor Paul D
NT
2
--
Relay Team
Birchmount Park
NT
1
--
Relay Team
St Patrick - Tor
DQ
4
--
Relay Team
William Lyon Mac
DQ
3
--
Relay Team
Eastview
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
43.83
1
2
Relay Team
Nelson
44.46
2
3
Relay Team
Thousand Islands
45.00
1
4
Relay Team
Mary Ward
45.67
2
5
Relay Team
Francis Liberman
45.76
2
6
Relay Team
Father Henry Car
45.94
1
7
Relay Team
York Mills
46.27
2
8
Relay Team
Father Henry Car
46.70
1
9
Relay Team
Sir John A MacDo
46.74
3
10
Relay Team
Brebeuf College
46.88
1
11
Relay Team
St Michael's - T
47.16
3
12
Relay Team
Blessed Mother T
47.89
4
13
Relay Team
Chaminade Colleg
48.34
4
14
Relay Team
Eastview
48.43
3
15
Relay Team
St Basil the Gre
48.99
4
16
Relay Team
St Michael's - T
49.13
3
--
Relay Team
Francis Liberman
NT
4
--
Relay Team
Trenton
NT
4
--
Relay Team
Francis Liberman
DQ
4
--
Relay Team
Eastview
DQ
3
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thousand Islands
3:28.70
1
2
Relay Team
Father John Redm
3:29.18
1
3
Relay Team
St Patrick - Tor
3:29.61
1
4
Relay Team
Brebeuf College
3:36.30
3
5
Relay Team
Michael Power-St
3:36.74
2
6
Relay Team
Father Henry Car
3:37.78
1
7
Relay Team
Birchmount Park
3:38.16
1
8
Relay Team
Monsignor Paul D
3:39.64
3
9
Relay Team
Chaminade Colleg
3:41.77
3
10
Relay Team
Eastview
3:45.51
2
11
Relay Team
Francis Liberman
3:45.58
2
12
Relay Team
Birchmount Park
3:47.76
3
13
Relay Team
Eastview
3:48.85
1
14
Relay Team
Thousand Islands
3:51.89
2
15
Relay Team
Father Henry Car
3:53.37
2
16
Relay Team
Father Henry Car
3:58.41
3
17
Relay Team
Father John Redm
3:59.19
3
18
Relay Team
Monsignor Paul D
3:59.38
3
19
Relay Team
Notre Dame - Aja
4:00.42
1
20
Relay Team
Bishop Allen Aca
4:05.23
2
21
Relay Team
Birchmount Park
4:05.93
3
22
Relay Team
James Cardinal M
4:07.81
1
23
Relay Team
Trenton
4:23.12
2
24
Relay Team
Monsignor Paul D
4:25.72
4
25
Relay Team
Jean Vanier Cath
4:26.63
2
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Henderson, Joshua
RH King Academy
15.28m
(50'1.5)
1
2
Wareham, Collin
Birchmount Park
15.13m
(49'7.5)
1
3
Kattan, Jason
Crescent
14.72m
(48'3.5)
1
4
Tomlinson, Shemar
James Cardinal M
12.88m
(42'3)
1
5
Hewak, Jesse
Anderson Collegi
12.57m
(41'2.75)
1
7
Dell'Orso, Adam
Michael Power-St
11.88m
(38'11.5)
1
8
O'Connor, Matt
Central Collegia
11.36m
(37'3)
1
9
Oliyad, Wahessa
Neil McNeil
11.20m
(36'8.75)
1
10
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
11.10m
(36'5)
1
11
Belli, Michael
Chaminade Colleg
10.30m
(33'9.5)
1
12
Salvati, David
Crescent
10.11m
(33'2)
1
13
Walker, Nolan
Chaminade Colleg
9.96m
(32'8)
1
14
Atangan, Justin
Brebeuf College
9.52m
(31'2.75)
1
15
Macchia, Anthony
Chaminade Colleg
8.23m
(27'0)
1
16
Autencio, Kevin
Brebeuf College
7.74m
(25'4.5)
1
17
Raharjo, Adithiya
Brebeuf College
7.73m
(25'4.25)
1
18
McCann, Spencer
Birchmount Park
7.31m
(23'11.75)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Delbove, Matthew
William Lyon Mac
14.69m
(48'2.25)
1
2
Rosati, Mike
Chaminade Colleg
13.79m
(45'2.75)
1
3
Amankwaa, Jesse
Michael Power-St
13.10m
(42'11.75)
1
4
DiGiovanni, Marco
Chaminade Colleg
12.95m
(42'5.75)
1
5
Sepp, Luke
Dunbarton
11.85m
(38'10.5)
1
6
Diamenti, Matt
Chaminade Colleg
11.36m
(37'3)
1
7
Couture, Cody
Sir John A MacDo
11.01m
(36'1.25)
1
9
Allong, Jayshean
Dunbarton
10.53m
(34'6.5)
1
10
White, Nathan
Thousand Islands
9.61m
(31'6.25)
1
11
Cathcart, Cole
Thousand Islands
9.21m
(30'2.5)
1
12
Grace, Jake
Eastview
9.09m
(29'9.75)
1
14
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
8.05m
(26'4.75)
1
15
Larrea-Mas, Alex
St Patrick - Tor
8.00m
(26'2.75)
1
16
Catalano-Reid, Nic
Brebeuf College
6.64m
(21'9.25)
1
18
Ginzberg, Benjamin
William Lyon Mac
6.50m
(21'3.75)
1
--
Rollox, Jahleel
Francis Liberman
FOUL
(--)
1
--
Nelson, Rory
Blessed Mother T
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kikolovski, Peter
Malvern
15.96m
(52'4.25)
1
2
Pawliw, Eli
Nelson
14.38m
(47'2)
1
4
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
13.82m
(45'4)
1
5
Skeath, Jared
Bishop Allen Aca
13.40m
(43'11.5)
1
6
Cathcart, Kyle
Thousand Islands
13.37m
(43'10.25)
1
7
Thomas, Darwene
Chaminade Colleg
12.93m
(42'5)
1
8
Darrah, Mark
Thousand Islands
12.70m
(41'8)
1
9
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
12.38m
(40'7.25)
1
10
Obiri-Yeboah, Jona
Father Henry Car
11.83m
(38'9.75)
1
11
Lyon, Victor
Dunbarton
11.60m
(38'0.5)
1
12
Solomon, Junior
Innisdale
11.34m
(37'2.25)
1
13
Williams, Justin
Bishop Allen Aca
10.95m
(35'11)
1
14
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
10.60m
(34'9.25)
1
15
Linda, Jhalil
Dunbarton
9.85m
(32'3.75)
1
16
Mutenure, Innocent
Francis Liberman
9.80m
(32'1.75)
1
17
Tonello, Matthew
Brebeuf College
9.75m
(31'11.75)
1
18
Cole, Dihlon
Chaminade Colleg
9.43m
(30'11.25)
1
19
Currie, Jahleel
Chaminade Colleg
9.29m
(30'5.75)
1
20
Henning, Cole
Eastview
9.20m
(30'2)
1
21
Draper, Wes
Eastview
7.95m
(26'0.75)
1
22
Augustine, Curtis
Jean Vanier Cath
7.93m
(26'0)
1
23
Brogno, Francesco
St Basil the Gre
7.61m
(24'11.5)
1
24
McEwen, Kevin
Trenton
7.19m
(23'7)
1
25
Nouri-Nejad, Danie
Brebeuf College
6.70m
(21'11.75)
1
--
Brown, David
Father Henry Car
ND
(--)
1
--
Dixon, Laureldo
Father Henry Car
ND
(--)
1
--
Allert, Tyrell
Central Technica
ND
(--)
1
--
Twumasi-Ankrah, Al
Father Henry Car
ND
(--)
1
--
Eira, Joey
St Peter's - Bar
ND
(--)
1
--
Pitts, Tim
Eastview
ND
(--)
1
--
Dennis, Trunel
St Edmund Campio
ND
(--)
1
--
Chaaman, James
Crescent
ND
(--)
1
--
Wilson-Clarke, Ash
Brebeuf College
ND
(--)
1
--
Hunter, James
Eastview
ND
(--)
1
--
Brittain, Kai
Elmvale
ND
(--)
1
--
Jamal, Babar
Sir Wilfrid Laur
ND
(--)
1
--
Smith, Alexander
Lester B Pearson
ND
(--)
1
--
White, Kaheel
Father Henry Car
ND
(--)
1
--
Racicot, Daniel
St Basil the Gre
ND
(--)
1
--
Camacho, Franktonn
Bishop Allen Aca
ND
(--)
1
--
Baronet, Joshua
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
ND
(--)
1
--
Bertucci, Francesc
St Michael's - T
ND
(--)
1
--
Macmillan, Sam
St Michael's - T
ND
(--)
1
--
Spencer, Justin
St Patrick - Tor
ND
(--)
1
--
Pesa, Rocco
Father John Redm
ND
(--)
1
--
Twimasi-Ankrah, Er
Father Henry Car
ND
(--)
1
--
Zulys, Alex
St Michael's - T
ND
(--)
1
--
Orsini, Joseph
St Michael's - T
ND
(--)
1
--
Withers, Fraser
St Michael's - T
ND
(--)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spencer, Alex
Elmvale
41.87m
(137'4.25)
1
2
Wareham, Collin
Birchmount Park
40.00m
(131'2.75)
1
3
Hu, Raymond
Anderson Collegi
37.82m
(124'0.75)
1
4
Moore, Jamiel
Chaminade Colleg
36.52m
(119'9.75)
1
5
Hewak, Jesse
Anderson Collegi
36.35m
(119'3)
1
6
Oliyad, Wahessa
Neil McNeil
36.00m
(118'1.25)
1
7
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
34.88m
(114'5)
1
8
Bonello, J.P.
Chaminade Colleg
30.19m
(99'0.5)
1
9
Bilic, Stefen
Bishop Allen Aca
29.46m
(96'7.75)
1
11
O'Connor, Matt
Central Collegia
26.48m
(86'10.5)
1
12
Cameron, Mac
Eastview
26.19m
(85'11)
1
13
Raharjo, Adithiya
Brebeuf College
25.98m
(85'2.75)
1
14
Huang, Clark
Dr Norman Bethun
25.23m
(82'9.25)
1
15
Macchia, Anthony
Chaminade Colleg
23.00m
(75'5.5)
1
16
Kathuria, Divanjan
Dr Norman Bethun
22.59m
(74'1.25)
1
17
Soliba, Jordy
Brebeuf College
21.83m
(71'7.25)
1
18
Bain, Michael
Hillfield Strath
21.23m
(69'7.75)
1
19
Chao, Michael
Dr Norman Bethun
21.16m
(69'5)
1
--
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Scott, Robert
Sir Wilfrid Laur
ND
(--)
1
--
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Kennedy, Jeremy
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Satchithananthan,,
Sir John A MacDo
ND
(--)
1
--
Spenick, Daniel
Father John Redm
ND
(--)
1
--
James, Joshua
St Patrick - Tor
ND
(--)
1
--
Njoku, Chima
Father John Redm
ND
(--)
1
--
Roballo, Gabriel
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Kuzyk, Krystian
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
de Sosa, Reli
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cathcart, Cole
Thousand Islands
37.38m
(122'7.5)
1
3
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
29.14m
(95'7)
1
4
Smith, Tom
Thousand Islands
27.90m
(91'6.25)
1
5
Oliveira, Christop
Neil McNeil
27.72m
(90'11.25)
1
6
DiGiovanni, Marco
Chaminade Colleg
27.19m
(89'2.25)
1
8
Rosati, Mike
Chaminade Colleg
25.83m
(84'8.75)
1
9
Sepp, Luke
Dunbarton
25.58m
(83'11)
1
10
Grace, Jake
Eastview
25.03m
(82'1.25)
1
11
Zilli, Daniel
Chaminade Colleg
23.17m
(76'0)
1
13
Sembakuttige, Kala
Brebeuf College
22.05m
(72'4)
1
14
Couture, Cody
Sir John A MacDo
20.78m
(68'2)
1
15
Nelson, Rory
Blessed Mother T
18.40m
(60'4.25)
1
16
Catalano-Reid, Nic
Brebeuf College
18.03m
(59'1.75)
1
17
Shibata, Paul
Brebeuf College
14.32m
(46'11.75)
1
18
White, Nathan
Thousand Islands
2.56m
(8'4.75)
1
--
Ingram, Owen
Eastview
ND
(--)
1
--
Jordan Humes, Mich
Neil McNeil
ND
(--)
1
--
Lee, Michael
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
--
Ild, Victor
Neil McNeil
ND
(--)
1
--
Wu, Andy
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
--
Li, Winston
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Skeath, Jared
Bishop Allen Aca
47.14m
(154'7.75)
1
2
Pawliw, Eli
Nelson
41.33m
(135'7)
1
4
Lyon, Victor
Dunbarton
36.62m
(120'1.5)
1
5
Christodoulou, Wil
Crescent
36.07m
(118'4)
1
6
Fuller, Trey
Dunbarton
35.45m
(116'3.5)
1
7
Brittain, Kai
Elmvale
34.97m
(114'8.75)
1
8
Kikolovski, Peter
Malvern
33.81m
(110'11)
1
10
Cathcart, Kyle
Thousand Islands
31.67m
(103'10.75)
1
11
Gideon, Justin
Dunbarton
29.41m
(96'5.75)
1
12
Tonello, Matthew
Brebeuf College
27.90m
(91'6.25)
1
13
Draper, Wes
Eastview
26.95m
(88'5)
1
14
Harper, Ryan
Thousand Islands
26.62m
(87'4)
1
15
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
26.30m
(86'3.25)
1
16
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
26.19m
(85'11)
1
17
Williams, Justin
Bishop Allen Aca
25.92m
(85'0.25)
1
18
Taylor, Derek
Eastview
24.82m
(81'5)
1
19
Linda, Jhalil
Dunbarton
24.34m
(79'10.25)
1
20
Cole, Dihlon
Chaminade Colleg
23.74m
(77'10.5)
1
21
Macmillan, Sam
St Michael's - T
23.30m
(76'5.25)
1
22
Hunter, James
Eastview
22.97m
(75'4.25)
1
23
Orsini, Joseph
St Michael's - T
22.68m
(74'4.75)
1
24
Zulys, Alex
St Michael's - T
22.34m
(73'3.5)
1
25
McKenzie, Mike
Hillfield Strath
22.19m
(72'9.5)
1
26
Hopkins, Tyler
Nelson
21.59m
(70'10)
1
27
McEwen, Kevin
Trenton
18.00m
(59'0.5)
1
28
Nouri-Nejad, Danie
Brebeuf College
15.50m
(50'10)
1
29
Maheu, Mike
Central Collegia
15.00m
(49'2.5)
1
--
Thomas, Darwene
Chaminade Colleg
FOUL
(--)
1
--
Pitts, Tim
Eastview
FOUL
(--)
1
--
Smith, Alexander
Lester B Pearson
FOUL
(--)
1
--
Corney, Trent
Thousand Islands
FOUL
(--)
1
--
Gideon, Jacob
Dunbarton
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meritt-Misale, Zac
All Saints - Whi
45.06m
(147'10)
1
2
Ing, Matt
Birchmount Park
42.50m
(139'5)
1
3
Northey, Jake
Highland
40.55m
(133'0.25)
1
4
Hughes, Ben
Eastview
38.26m
(125'6.25)
1
5
Leitch, Joseph
Michael Power-St
37.87m
(124'2.75)
1
7
Walker, Nolan
Chaminade Colleg
35.85m
(117'7.25)
1
8
Huang, Clark
Dr Norman Bethun
35.40m
(116'1.5)
1
9
Brushson, Lucky
Central Technica
34.54m
(113'3.75)
1
10
Johnson, Alex
All Saints - Whi
33.47m
(109'9.5)
1
11
Kathuria, Divanjan
Dr Norman Bethun
31.38m
(102'11.25)
1
12
Cabarles, Relf
Francis Liberman
29.18m
(95'8.75)
1
13
Hu, Raymond
Anderson Collegi
27.73m
(90'11.5)
1
14
Cameron, Mac
Eastview
27.26m
(89'5)
1
16
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
25.12m
(82'4.75)
1
17
Atangan, Justin
Brebeuf College
25.01m
(82'0.5)
1
18
Bridger, Cody
Birchmount Park
24.33m
(79'9.75)
1
19
Bonello, J.P.
Chaminade Colleg
24.10m
(79'0.75)
1
20
Sanjose, Glen-Alla
Francis Liberman
24.08m
(79'0)
1
21
McCann, Spencer
Birchmount Park
22.74m
(74'7.25)
1
22
Oliyad, Wahessa
Neil McNeil
22.59m
(74'1.25)
1
23
Raharjo, Adithiya
Brebeuf College
22.35m
(73'3.75)
1
24
Tripp, Stig
Trenton
17.70m
(58'0.75)
1
--
Banford, Mitchell
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Dell'Orso, Adam
Michael Power-St
FOUL
(--)
1
--
Bain, Michael
Hillfield Strath
FOUL
(--)
1
--
Spencer, Alex
Elmvale
FOUL
(--)
1
--
Fizzard, Syd
Chaminade Colleg
FOUL
(--)
1
--
Spenick, Daniel
Father John Redm
FOUL
(--)
1
--
Kozman, Briedyn
Highland
FOUL
(--)
1
--
Chao, Michael
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cathcart, Cole
Thousand Islands
38.60m
(126'7.5)
1
3
Gilbert, Nic
Thousand Islands
37.34m
(122'6)
1
4
Ingram, Owen
Eastview
34.68m
(113'9.25)
1
5
Wu, Andy
Dr Norman Bethun
33.72m
(110'7.5)
1
6
DiGiovanni, Marco
Chaminade Colleg
31.69m
(103'11.5)
1
7
Grace, Jake
Eastview
30.78m
(100'11.75)
1
8
Lee, Michael
Dr Norman Bethun
29.75m
(97'7.25)
1
9
Couture, Cody
Sir John A MacDo
25.86m
(84'10)
1
10
Sembakuttige, Kala
Brebeuf College
23.91m
(78'5.25)
1
11
Catalano-Reid, Nic
Brebeuf College
10.40m
(34'1.25)
1
--
Heaney, Liam
St Peter's - Bar
FOUL
(--)
1
--
Zilli, Daniel
Chaminade Colleg
FOUL
(--)
1
--
Zhang, Tony
Sir John A MacDo
FOUL
(--)
1
--
Diamenti, Matt
Chaminade Colleg
FOUL
(--)
1
--
Smith, Tom
Thousand Islands
FOUL
(--)
1
--
Hughes, John
Monsignor Paul D
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Corney, Trent
Thousand Islands
57.20m
(187'7.75)
1
2
Karakolis, Evan
Birchmount Park
50.07m
(164'3.25)
1
3
Duffy, Brett
Thousand Islands
48.96m
(160'7.5)
1
4
Rudan, Alex
Henry Street
47.58m
(156'1)
1
5
Sloat, Russell
Thousand Islands
45.79m
(150'2.75)
1
6
Christodoulou, Wil
Crescent
45.03m
(147'8.75)
1
7
Pawliw, Eli
Nelson
44.65m
(146'5.75)
1
8
Chaaman, James
Crescent
42.43m
(139'2.25)
1
9
Hopkins, Tyler
Nelson
41.00m
(134'6)
1
11
Mistele, Brandon
Henry Street
39.63m
(130'0)
1
12
Taylor, Derek
Eastview
39.38m
(129'2.25)
1
13
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
39.34m
(129'0.75)
1
14
Walker, William
Chaminade Colleg
37.74m
(123'9.75)
1
15
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
36.26m
(118'11.5)
1
17
Solomon, Junior
Innisdale
34.92m
(114'6.75)
1
18
Koopmans, Mac
Eastview
34.20m
(112'2.25)
1
19
Ennis, Jacob
Brebeuf College
32.76m
(107'5.75)
1
20
Zulys, Alex
St Michael's - T
32.00m
(104'11.75)
1
21
Hunter, James
Eastview
31.10m
(102'0.25)
1
23
Ahmed, Ramy
Sir John A MacDo
29.86m
(97'11.5)
1
24
Oh, Intaek
Hillfield Strath
28.58m
(93'9)
1
25
Henning, Cole
Eastview
27.47m
(90'1.5)
1
26
McKenzie, Mike
Hillfield Strath
25.84m
(84'9.25)
1
27
Taylor, Andrew
Central Collegia
24.51m
(80'4.75)
1
28
Cho, Johnny
Sir John A MacDo
24.12m
(79'1.5)
1
29
Smith, Alexander
Lester B Pearson
24.09m
(79'0.25)
1
30
Moro, Zac
Eastview
23.94m
(78'6.5)
1
31
Maheu, Mike
Central Collegia
23.80m
(78'1)
1
32
Currie, Jahleel
Chaminade Colleg
23.15m
(75'11.25)
1
33
McEwen, Kevin
Trenton
21.56m
(70'8.75)
1
34
Wardrope, Myles
Hillfield Strath
21.08m
(69'1.75)
1
35
Nouri-Nejad, Danie
Brebeuf College
17.51m
(57'5.25)
1
--
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Kennedy, Jeremy
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Jerullo, Nick
St Edmund Campio
ND
(--)
1
--
Pitts, Tim
Eastview
ND
(--)
1
--
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Lampreia, Zackary
Northern - Toron
ND
(--)
1
--
Pesa, Rocco
Father John Redm
ND
(--)
1
--
Appiah-Boateng, Mi
Cardinal Newman
ND
(--)
1
--
Spencer, Justin
St Patrick - Tor
ND
(--)
1
--
Withers, Fraser
St Michael's - T
ND
(--)
1
--
Murray, Laiden
Central Collegia
ND
(--)
1
--
Murrell, Andrew
Dunbarton
ND
(--)
1
--
Kuzyk, Krystian
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Wilson-Clarke, Ash
Brebeuf College
ND
(--)
1
--
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Flats, Julian
Blessed Mother T
ND
(--)
1
--
Baronet, Joshua
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Kostuk, Matthew
Michael Power-St
FOUL
(--)
1
--
Macmillan, Sam
St Michael's - T
FOUL
(--)
1
--
Foster-Friesen, Wi
Central Technica
FOUL
(--)
1
--
Orsini, Joseph
St Michael's - T
FOUL
(--)
1
--
Draper, Wes
Eastview
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harrison, Spencer
Birchmount Park
1.70m
(5'6.75)
1
2
Fray, Leaugen
Trenton
1.70m
(5'6.75)
1
3
McDevitt, Reade
Royal St. George
1.65m
(5'4.75)
1
3
Lalor, Miguel
James Cardinal M
1.65m
(5'4.75)
1
4
Markov, Tristan
Eastview
1.65m
(5'4.75)
1
5
Carrington, Marcus
Pope John Paul I
1.60m
(5'2.75)
1
5
Miller, Kamal
Blessed Mother T
1.60m
(5'2.75)
1
8
Gayle, Orlando
Blessed Mother T
1.55m
(5'1)
1
8
Renieris, Kostas
Hillfield Strath
1.55m
(5'1)
1
8
Smith, Horton
James Cardinal M
1.55m
(5'1)
1
11
Gragasin, Andrew
Sir John A MacDo
1.50m
(4'11)
1
--
Bae, Paul
Brebeuf College
NH
(--)
1
--
Liang, Jackie
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Laplume, John
St Peter's - Bar
NH
(--)
1
--
Gnanendran, Anojan
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Murray, Isaiah
Brebeuf College
NH
(--)
1
--
Jarvis, John
Hillfield Strath
NH
(--)
1
--
Menoram, Joseph
James Cardinal M
NH
(--)
1
--
Arnaud, Kevin
St Peter's - Bar
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
1.90m
(6'2.75)
1
2
Amah, Michael
St Basil the Gre
1.85m
(6'0.75)
1
3
Peiris, Yohan
St Patrick - Tor
1.75m
(5'8.75)
1
4
Nguyen, Alexander
St Basil the Gre
1.75m
(5'8.75)
1
5
Aikoymen, Ose
Blessed Mother T
1.75m
(5'8.75)
1
6
Turner, Connor
Nelson
1.65m
(5'4.75)
1
7
Semeniuk, Marshall
All Saints - Whi
1.65m
(5'4.75)
1
7
Kordich, Justice
Eastview
1.65m
(5'4.75)
1
8
Larson, Brandon
Trenton
1.55m
(5'1)
1
10
D'Souza, Lawrence
Central Technica
1.50m
(4'11)
1
10
Foster-Friesen, Wi
Central Technica
1.50m
(4'11)
1
--
McFarlane, Matt
Eastview
NH
(--)
1
--
Erg, Zolt
Our Lady of Lour
NH
(--)
1
--
Crawford, Akeem
Emery
NH
(--)
1
--
Scandrelli, Troy
All Saints - Whi
NH
(--)
1
--
Pathan, Uwes
Lester B Pearson
NH
(--)
1
--
Murrell, Andrew
Dunbarton
NH
(--)
1
--
Facun, Michael
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Bishop, Marcus
All Saints - Whi
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kelly, Taygue
Chaminade Colleg
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
2
Lalor, Miguel
James Cardinal M
5.97m
(19'7)
nwi
1
3
Ogbeidi, Jacob
Monsignor Percy
5.71m
(18'8.75)
nwi
1
4
Moore, Jamiel
Chaminade Colleg
5.53m
(18'1.5)
nwi
1
5
Viado, Marc
Brebeuf College
5.47m
(17'11.25)
nwi
1
6
Jiang, Alan
Dr Norman Bethun
5.32m
(17'5.25)
nwi
1
7
Merritt, Kristan
Lester B Pearson
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
7
Harrison, Spencer
Birchmount Park
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
9
McLaughan, Scott
Eastview
5.16m
(16'11)
nwi
1
10
McDevitt, Reade
Royal St. George
5.09m
(16'8.25)
nwi
1
10
Hughes, Ben
Eastview
5.09m
(16'8.25)
nwi
1
12
Lin, Yiming
Dr Norman Bethun
4.85m
(15'10.75)
nwi
1
14
Raso, Anthony
Brebeuf College
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
15
Arnaud, Kevin
St Peter's - Bar
4.55m
(14'11)
nwi
1
16
Amaral, David
Chaminade Colleg
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
17
Kozman, Briedyn
Highland
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
18
Le, Kevin
St Basil the Gre
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
19
Hughes-London, Pie
Malvern
3.74m
(12'3)
nwi
1
20
LeGallais, Nichola
St Peter's - Bar
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
--
Chao, Michael
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lee, Jason
Georges Vanier -
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
5.63m
(18'5.5)
nwi
1
2
Lucero, Ellesor
Mary Ward
5.55m
(18'2.5)
nwi
1
3
Riley, Tyson
All Saints - Whi
5.34m
(17'6)
nwi
1
4
Gostkowski, Matt
St Peter's - Bar
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
5
Ingram, Owen
Eastview
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
6
Heaney, Liam
St Peter's - Bar
5.09m
(16'8.25)
nwi
1
7
Allong, Jayshean
Dunbarton
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
8
Gemmell, Scott
Thousand Islands
4.90m
(16'0.75)
nwi
1
9
James, Adam
Thousand Islands
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
10
Loregnard, Dionte
St Patrick - Tor
4.76m
(15'7.25)
nwi
1
11
Uthayakumaran, Aji
Jean Vanier Cath
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
12
Topitsch, Marko
All Saints - Whi
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
13
McGregor, John-Dou
Leaside
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
14
Kamal, Nigel
Pope John Paul I
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
16
Manalang, Jayson
Jean Vanier Cath
4.12m
(13'6)
nwi
1
17
Brown, Michael
Sir John A MacDo
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
18
Visvanathan, sanja
Jean Vanier Cath
3.43m
(11'3)
nwi
1
19
Menez, John
Pope John Paul I
3.15m
(10'4)
nwi
1
--
Hylton, Richard
Emery
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Choghri, Brandon
Innisdale
6.56m
(21'6.25)
nwi
1
2
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
6.40m
(20'11.75)
nwi
1
3
Trivino, Aaron
Pope John Paul I
6.29m
(20'7.5)
nwi
1
4
Burns, Dylan
Thousand Islands
6.14m
(20'1.5)
nwi
1
5
Boreland, Jermal
Central Technica
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
6
Lee, Edmond
Dr Norman Bethun
5.95m
(19'6.25)
nwi
1
6
Peiris, Yohan
St Patrick - Tor
5.95m
(19'6.25)
nwi
1
8
Evlies-Sinclair, S
Blessed Mother T
5.70m
(18'8.25)
nwi
1
9
Weinstein, Josh
Forest Hill - To
5.66m
(18'6.75)
nwi
1
10
Solomon, Junior
Innisdale
5.64m
(18'6)
nwi
1
11
Tamayo, Anthony
Mary Ward
5.50m
(18'0.5)
nwi
1
12
Turner, Connor
Nelson
5.39m
(17'8)
nwi
1
13
Corriette, Malcolm
Sherwood
5.36m
(17'7)
nwi
1
14
Aikoymen, Ose
Blessed Mother T
5.31m
(17'5)
nwi
1
15
Tan, Raphael
Pope John Paul I
5.28m
(17'3.75)
nwi
1
16
Adusei, Ernest
Central Technica
5.00m
(16'4.75)
nwi
1
16
Schieman, Hans
Eastview
5.00m
(16'4.75)
nwi
1
18
Waldron, Amani
St Patrick - Tor
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
19
Ines, Mark
Jean Vanier Cath
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
20
Payot, Mark
St Basil the Gre
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
21
Li, Kelvin
Crescent
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
22
Song, Eddie
Crescent
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
23
Pinnace, Jordan
Georges Vanier -
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
24
Wannamaker, Anthon
Trenton
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
24
Wong, Nicholas
AY Jackson - Nor
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
26
Wallace, Ranan
Pope John Paul I
4.42m
(14'6)
nwi
1
27
Cooke, Jarrett
Central Collegia
4.29m
(14'0.75)
nwi
1
--
Guthrie, Cole
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
McFarlane, Matt
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Kunaratnam, Nirsan
RH King Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Eira, Joey
St Peter's - Bar
ND
(--)
nwi
1
--
Blake, Jarell
Northern - Toron
ND
(--)
nwi
1
--
Allert, Tyrell
Central Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Raab, Maximillian
Our Lady of Lour
ND
(--)
nwi
1
--
Rasing, Marc
Brebeuf College
ND
(--)
nwi
1
--
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
ND
(--)
nwi
1
--
Wright, Noah
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Badu, Jamal
Brebeuf College
ND
(--)
nwi
1
--
Henning, Cole
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Weiller, Chris
All Saints - Whi
ND
(--)
nwi
1
--
Thasarathan, Divya
Lester B Pearson
ND
(--)
nwi
1
--
Scandrelli, Troy
All Saints - Whi
ND
(--)
nwi
1
--
Xie, Stephen
Dr Norman Bethun
ND
(--)
nwi
1
--
AlDahoudi, Mohamme
Georges Vanier -
ND
(--)
nwi
1
--
Baruwa, Azeez
Sir Wilfrid Laur
ND
(--)
nwi
1
--
Murrell, Andrew
Dunbarton
ND
(--)
nwi
1
--
Champagne, Aaron
Monsignor Paul D
ND
(--)
nwi
1
--
Bishop, Marcus
All Saints - Whi
ND
(--)
nwi
1
--
Gideon, Justin
Dunbarton
ND
(--)
nwi
1
--
Small, Orlando
AY Jackson - Nor
ND
(--)
nwi
1
--
Pepito, Moises
Central Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Bramble, Zimbert
AY Jackson - Nor
ND
(--)
nwi
1
--
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Marzo, Franz
Francis Liberman
ND
(--)
nwi
1
--
Wilkins-Reeves, St
Innisdale
ND
(--)
nwi
1
--
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Anderson, Zack
St Patrick - Tor
ND
(--)
nwi
1
--
Tassonyi, Rory
The York
FOUL
(--)
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.49
nwi
6
2
Shepherd, Nickolen
Birchmount Park
13.25
nwi
2
3
King, Allie
Innisdale
13.37
nwi
1
4
Ferguson, Hilary
North Toronto
13.43
nwi
6
5
Thomas, Laroya
Francis Liberman
13.44
nwi
1
6
Mwamba, Karine
Jean Vanier Cath
13.44
nwi
8
7
D'Oliveira, Alexan
Malvern
13.51
nwi
6
8
Avenouan, Rita
Francis Liberman
13.53
nwi
1
9
Thasarathan, Sharm
Lester B Pearson
13.54
nwi
2
10
Clarke, Elizabeth
Monsignor Paul D
13.62
nwi
5
11
Podbielski, Victor
Michael Power-St
13.66
nwi
3
12
Mordak, Laura
Uxbridge
13.66
nwi
4
13
Willy, Tevonne
Blessed Mother T
13.67
nwi
1
14
Thanni, Moyin
Monsignor Paul D
13.68
nwi
10
15
Cusinato, Caroline
St Clement's - T
13.79
nwi
6
16
Hawthorne, Kaliesh
Blessed Mother T
13.82
nwi
3
17
Christensen, Reeve
Eastview
13.83
nwi
1
18
Hardward, Mia
Lester B Pearson
13.91
nwi
8
19
Plos, Alexandra
Bishop Allen Aca
13.95
nwi
7
20
Davidson, Kristen
Sherwood
13.97
nwi
8
21
Arulnathan, Nancy
Mary Ward
14.03
nwi
3
22
Wyatt, Sarah
Eastview
14.07
nwi
4
23
Labatt, Melissa
Eastview
14.09
nwi
2
24
Kanamwangi, Dewb
Loretto College
14.12
nwi
7
25
Eng, Rachel
Malvern
14.19
nwi
5
26
Johnson,, Ambersley
Blessed Mother T
14.21
nwi
2
27
Charles, Lindsey
Lester B Pearson
14.23
nwi
7
28
Lam, Felice
Sir John A MacDo
14.27
nwi
2
29
Yu, Carmen
Dr Norman Bethun
14.27
nwi
3
30
Prince, Catherine
Trafalgar Castle
14.28
nwi
1
31
James, Jayde
Monsignor Paul D
14.30
nwi
2
32
Essendi, Joyce
Dr Norman Bethun
14.33
nwi
2
33
Owusu-Agyapong, Ge
James Cardinal M
14.35
nwi
1
34
Greaves, Emma
Highland
14.40
nwi
8
35
Abbott, Vale
Eastview
14.48
nwi
9
36
So, Kristin
Sir John A MacDo
14.49
nwi
7
37
Noble, Kelcey
Monsignor Paul D
14.49
nwi
9
38
Ballantyne, Macy
Thousand Islands
14.52
nwi
10
39
Kavaratzis, Christ
Eastview
14.54
nwi
3
40
Kyzyk, Lauren
RH King Academy
14.56
nwi
4
41
Dziecielski, Anita
Bishop Allen Aca
14.56
nwi
1
42
Lac, Wiane
Dr Norman Bethun
14.61
nwi
3
43
Rizzo, Jenna
Loretto Abbey
14.62
nwi
5
44
Arnold, Sydney
Father John Redm
14.65
nwi
7
45
Boateng, Victoria
Father Henry Car
14.72
nwi
10
46
Canillo, Christian
St Joseph's Coll
14.75
nwi
9
47
Natale, Ima
St Thomas of Vil
14.84
nwi
7
48
Paoli, Victoria
Loretto Abbey
14.89
nwi
5
49
Francis, Meeka
RH King Academy
14.90
nwi
4
50
Pereira, Vanessa
St Basil the Gre
14.92
nwi
9
51
Lewis, Devina
Dr Norman Bethun
14.94
nwi
3
52
Patruno, Vivian
St Joseph's Coll
14.99
nwi
10
53
Partington, Serena
Michael Power-St
15.04
nwi
6
54
Agyemang, Faiza
St Thomas of Vil
15.10
nwi
8
55
Forrester, Alexis
Sherwood
15.14
nwi
8
56
Asencia, Charlene
Loretto College
15.22
nwi
6
57
Poon, Jasmine
Sir John A MacDo
15.26
nwi
4
58
Alvarez, Shannon
Loretto College
15.45
nwi
6
59
Verrydt, Madi
Trafalgar Castle
15.46
nwi
3
60
Small, Dakota
Eastview
15.48
nwi
9
61
Kirkwood-Laz, Mari
Malvern
15.51
nwi
5
62
Richards, Taija
Malvern
15.54
nwi
5
63
Stein, Maddie
Havergal
15.64
nwi
6
64
Herscovici, Hannah
Trafalgar Castle
15.65
nwi
2
65
Laura, Fyfe
Bishop Strachan
15.75
nwi
5
66
Alexandra, Bianca
Emery
16.05
nwi
4
67
Lupo, Vanessa
Loretto Abbey
16.14
nwi
4
68
Trung, Amy
Dr Norman Bethun
16.25
nwi
4
69
Gutauskate, Emilij
St Joseph's Coll
16.36
nwi
9
70
Lashley, Liz
Loretto College
16.60
nwi
5
71
Marquez, Juvelyn
Bishop Marrocco-
16.81
nwi
8
72
Clarence, Jamica
Loretto College
17.16
nwi
9
73
Aboagyi, Michelle
Loretto Abbey
18.81
nwi
7
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
Mary Ward
12.45
nwi
1
2
James, Jamilah
Birchmount Park
12.71
nwi
1
3
Williams, Kenisha
Notre Dame - Aja
13.11
nwi
2
4
Whalen, Hayley
Thousand Islands
13.12
nwi
1
5
Cain, Camesha
Pope John Paul I
13.12
nwi
2
6
McLeod, chanelle
Father John Redm
13.15
nwi
2
7
Campbell, Shadae
Father Henry Car
13.33
nwi
1
8
Weathers, Angellee
Father John Redm
13.38
nwi
3
9
Andrews, Kasey
Thousand Islands
13.44
nwi
4
10
Obeng, Ashley
Father Henry Car
13.47
nwi
1
11
Wright-Walker, Sas
Lester B Pearson
13.67
nwi
5
12
File-Murby, Paige
Father John Redm
13.73
nwi
2
13
Ola-Adigun, Damiol
Father Henry Car
13.78
nwi
1
14
Caranci, Brittany
Loretto Abbey
13.81
nwi
11
15
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
13.83
nwi
3
16
Agada, Aileen
Bishop Allen Aca
13.84
nwi
9
17
Dietrich, Tatum
Resurrection
13.84
nwi
5
18
Bennet, Shaunalee
Father Henry Car
13.86
nwi
1
19
Frimpong-Manso, Ch
James Cardinal M
13.92
nwi
12
20
Rosalle, Ruth
Dunbarton
13.93
nwi
3
21
Villagracia, Gisse
Mary Ward
13.93
nwi
4
22
Cruzat-Whervin, Charle
St Patrick - Tor
13.93
nwi
11
23
Chin, Allysia
Francis Liberman
13.98
nwi
9
24
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
14.04
nwi
6
25
Mitchell, Natavia
Father Henry Car
14.07
nwi
1
26
Maicdem, Jessica
Francis Liberman
14.08
nwi
8
27
Maslowski, Leanne
Sherwood
14.18
nwi
5
28
Tormimah, Jasmine
St Peter's - Bar
14.18
nwi
4
29
Hillman, Emma
Sherwood
14.25
nwi
7
30
Hendricks, Sheya
Francis Liberman
14.28
nwi
9
31
Deery, Meara
Thousand Islands
14.28
nwi
6
32
Cartwright, Daniel
Michael Power-St
14.30
nwi
3
33
Herbert, Allysha
Birchmount Park
14.34
nwi
8
34
Orrett, Narissa
Pope John Paul I
14.38
nwi
9
35
Ford, Taylor
All Saints - Whi
14.41
nwi
3
36
Lowing, Emily
Notre Dame - Aja
14.43
nwi
4
37
Towell, Shelby
Thousand Islands
14.44
nwi
5
38
Bayona, Amanda
Cardinal Newman
14.49
nwi
2
39
Thivierge, Stephan
Nelson
14.56
nwi
5
40
Milano, Emily
Dunbarton
14.57
nwi
4
41
Ip, Priscilla
St Joseph's Coll
14.59
nwi
4
42
Campbell, Olivia
Father John Redm
14.60
nwi
12
43
Abdulah, Hanna
Sherwood
14.65
nwi
7
44
Del Mundo, Karyssa
St Joseph's Coll
14.66
nwi
6
45
Barfi, Stephanie
Father Henry Car
14.71
nwi
10
46
Wright, Shandel
St Joseph's Coll
14.74
nwi
8
47
Pham, Catherine
Loretto Abbey
14.77
nwi
10
48
Benosa, Donna
Mary Ward
14.78
nwi
6
49
Yu, Jaisy
Dr Norman Bethun
14.81
nwi
8
50
Sadovinick, Raquel
Pope John Paul I
14.91
nwi
7
51
Ndu, Chineye
Father Henry Car
14.93
nwi
12
52
McMullen, Rachel
Sherwood
14.94
nwi
5
53
Koslowski, Jordan
Sherwood
15.00
nwi
6
54
Ricketts-Gwen, Nik
Bishop Marrocco-
15.03
nwi
6
55
Gomez, Marie
RH King Academy
15.03
nwi
2
56
Danieis, Cyann
Francis Liberman
15.03
nwi
10
57
Costa, Joyce
Bishop Allen Aca
15.25
nwi
8
58
Brooks, Lashawna
James Cardinal M
15.30
nwi
11
59
Paterson, Adeline
Bishop Strachan
15.32
nwi
9
60
Agyemang, Esther
Father Henry Car
15.32
nwi
10
61
Horner, Elizabeth
Bishop Strachan
15.34
nwi
6
62
Kapetaneas, Theoni
Sir John A MacDo
15.34
nwi
3
63
Boachie, Emmanuela
James Cardinal M
15.36
nwi
11
64
Madore, Cierra
Dunbarton
15.38
nwi
5
65
Basta, Sabrina
Loretto Abbey
15.44
nwi
10
66
Abbott, Emily
Bishop Strachan
15.47
nwi
7
67
Tsetsos, Olivia
Sir John A MacDo
15.49
nwi
9
68
Goroshko, Sofiya
Bishop Allen Aca
15.53
nwi
6
69
Grzegorczyk, Hanna
Father John Redm
15.56
nwi
8
70
Acquah, Jessica
Father Henry Car
15.61
nwi
10
71
Bonsu, Angel
Loretto College
15.67
nwi
9
72
McManus, Olivia
Loretto Abbey
15.68
nwi
11
72
Woo, Jenniffer
Dr Norman Bethun
15.68
nwi
10
74
Chong, Brienna
Uxbridge
15.75
nwi
3
75
Shehara, Sally
Monsignor Percy
15.88
nwi
8
76
Retonda, Angel
Loretto Abbey
15.91
nwi
11
77
Eng, Michelle
Dr Norman Bethun
15.93
nwi
10
78
Rocha, Natasha
St Joseph's Coll
16.04
nwi
7
79
Shanthakumar, Shar
Mary Ward
16.14
nwi
3
80
Skodis, Stephanie
Father John Redm
16.16
nwi
7
81
Bailey, Maddy
Father John Redm
16.22
nwi
5
82
Joyce, Allison
Father John Redm
16.27
nwi
4
83
Van der Velden, Mi
Bishop Strachan
16.43
nwi
2
84
Kulothparan, Hawis
RH King Academy
16.45
nwi
4
85
Cao, Amy
Dr Norman Bethun
16.74
nwi
8
86
Paskulin, Pashka
Bishop Strachan
17.24
nwi
9
87
Guan, Amy
Dr Norman Bethun
17.70
nwi
7
88
Hrynko, Natalia
Bishop Allen Aca
17.88
nwi
7
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Craig, Thronda
Father Henry Car
12.71
nwi
1
2
Pinheiro, Nkeka
All Saints - Whi
12.73
nwi
7
3
Julius-Chung, Domo
All Saints - Whi
12.76
nwi
7
4
Amo-Mensah, Eva
Father Henry Car
12.99
nwi
1
5
Adams, Janica
Birchmount Park
13.06
nwi
5
6
Nugent, Alexis
Emery
13.08
nwi
5
7
Williams, Samantha
Francis Liberman
13.16
nwi
1
8
Williams, Chante
Birchmount Park
13.36
nwi
3
9
Soriano, Julia
Michael Power-St
13.47
nwi
1
10
Harrison, N'Neka
Birchmount Park
13.68
nwi
3
11
Koo, Meighan
Loretto Abbey
13.70
nwi
7
12
Sobolewski, Kristi
Anderson Collegi
13.71
nwi
1
13
So, Adrianna
Malvern
13.75
nwi
5
14
marks, Alexia
Father Henry Car
13.75
nwi
1
15
Baniak, Kathryn
Michael Power-St
13.78
nwi
5
16
Dietrich, Kristen
Resurrection
13.80
nwi
3
17
Higgins, Emma
Resurrection
13.81
nwi
1
18
Thomas, Lauren
Havergal
13.90
nwi
2
19
Tishanna, Cameron
Jean Vanier Cath
13.91
nwi
7
20
Del Rosso, Taylor
Central Collegia
13.92
nwi
4
21
Ruineford-Bent, Ta
Francis Liberman
13.94
nwi
6
22
Chin, Shanice
Francis Liberman
14.00
nwi
6
23
Treacy, Taylor
Loretto Abbey
14.24
nwi
6
24
Strath, Larissa
Innisdale
14.27
nwi
1
25
Barrett-Lee, Khian
Lester B Pearson
14.27
nwi
4
26
Cudjoe, Ekua
Bishop Allen Aca
14.30
nwi
2
27
Tsui, Judy
St Thomas of Vil
14.30
nwi
2
28
Notten, Lydia
Bishop Allen Aca
14.33
nwi
4
29
Davidson, Allie
Hillfield Strath
14.35
nwi
3
30
Gould, Kathleen
St Thomas of Vil
14.36
nwi
3
31
Corrado, Katrina
Resurrection
14.38
nwi
4
32
Tushingham, Alexan
Anderson Collegi
14.70
nwi
2
33
Milionis, Vasi
Cardinal Newman
14.71
nwi
2
34
Boateng, Jennifer
Loretto Abbey
14.78
nwi
5
35
Macchiusi, Daniell
St Thomas of Vil
14.80
nwi
4
36
Manohararaj, Megan
Sir John A MacDo
14.82
nwi
6
37
Chung, Chrityna
Francis Liberman
14.90
nwi
5
38
Marin, Michelle
St Thomas of Vil
14.92
nwi
3
39
Xu, Linjee
Dr Norman Bethun
14.95
nwi
2
40
Huang, Rachel
Dr Norman Bethun
14.97
nwi
2
41
Calleja, Sabine
Bishop Allen Aca
15.06
nwi
4
42
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
15.32
nwi
4
43
Dumaine, Alexa
Loretto Abbey
15.35
nwi
7
44
Kanyi, Mado
Monsignor Charbo
15.36
nwi
3
45
Yu, Karen
York Mills
15.38
nwi
6
46
Semple, Maeve
Notre Dame - Tor
15.51
nwi
6
47
Forlani, Cassandra
Loretto Abbey
15.52
nwi
7
48
Thangarasa, Devika
AY Jackson - Nor
15.76
nwi
6
49
Wang, Ellen
Dr Norman Bethun
15.93
nwi
3
50
Simpkins, Natasha
Trenton
16.06
nwi
5
51
Stuart, Tanisha
Trafalgar Castle
16.25
nwi
6
52
Moskaleva, Anastas
AY Jackson - Nor
16.32
nwi
4
53
Wisniowski, Courtn
Sir John A MacDo
16.37
nwi
5
54
Lui, Silvana
Dr Norman Bethun
16.82
nwi
2
55
Cooke, Kristen
Loretto Abbey
16.88
nwi
7
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
59.88
3
2
Hodge, Erin
Innisdale
1:03.12
1
3
Gorkunberg, Michel
William Lyon Mac
1:03.91
2
4
Clarke, Elizabeth
Monsignor Paul D
1:04.62
2
5
Wickens, Grace
St Clement's - T
1:05.00
1
6
Rumbolt, Micky
Blessed Mother T
1:05.24
4
7
Yang, Connie
York Mills
1:05.31
1
8
Li, Lauren
Richview CI
1:06.60
4
9
Scott, Colleen
Our Lady of Lour
1:06.68
1
10
Juha, Sarah
Michael Power-St
1:06.79
1
11
Rizakos, Sara
Michael Power-St
1:07.01
2
12
Avenouan, Rita
Francis Liberman
1:07.28
3
13
Kanamwangi, Dewb
Loretto College
1:07.39
2
14
Mak, Claudia
York Mills
1:07.54
1
15
Chu, Alanna
York Mills
1:07.78
2
16
McGregor, Margue
Leaside
1:08.01
2
17
Arnold, Sydney
Father John Redm
1:09.29
1
18
So, Kristin
Sir John A MacDo
1:09.87
4
19
Giardetti, Daniell
Mary Ward
1:10.80
3
20
MacIntosh, Melissa
Innisdale
1:10.95
1
21
Wyatt, Sarah
Eastview
1:10.99
4
22
Ravenda, Marisa
St Basil the Gre
1:13.67
3
23
Lam, Felice
Sir John A MacDo
1:16.25
4
24
Stein, Maddie
Havergal
1:17.00
3
25
Tran, Michelle
York Mills
1:18.92
3
26
Tullach, Theressa
Archbishop Romer
1:21.22
4
--
Ives, Tegan
Anderson Collegi
DNF
2
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Glynn, Rachel
Country Day
59.67
1
2
Herrera, Sophia
Bishop Allen Aca
1:00.11
1
3
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
1:01.94
2
4
Alexander, Shania
Mary Ward
1:02.73
1
5
Cain, Camesha
Pope John Paul I
1:02.91
3
6
McDonald, Ashley
Birchmount Park
1:03.39
1
7
McLeod, chanelle
Father John Redm
1:03.69
1
8
File-Murby, Paige
Father John Redm
1:03.71
1
9
Johnston, Ryann
Highland
1:04.32
2
10
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
1:05.57
2
11
Mcclintock, Maddy
Thousand Islands
1:06.82
2
12
Allen, Keira
Michael Power-St
1:07.84
2
13
Hopkins, Alyssa
Highland
1:09.31
2
14
Sorra, Kersti
Malvern
1:09.78
1
15
Wiltse, Joah
Thousand Islands
1:09.84
1
16
Villagracia, Gisse
Mary Ward
1:10.22
3
17
McKendrick, Lindsa
RH King Academy
1:12.16
3
18
Pham, Catherine
Loretto Abbey
1:12.44
3
19
Sadovinick, Raquel
Pope John Paul I
1:12.63
4
20
Tuszkiewicz, Heidi
All Saints - Whi
1:13.01
4
21
Dela Cruz, karen
Jean Vanier Cath
1:13.62
4
22
Thompson, Shelly
Highland
1:15.56
4
23
Aishkhan, Maryam
Monsignor Percy
1:15.85
3
24
Yip, Michelle
Loretto Abbey
1:16.43
3
25
Dalzell, Rosalind
All Saints - Whi
1:16.54
4
26
Igiebor, Kimberly
Pope John Paul I
1:17.37
3
27
Lee, Michelle
Dr Norman Bethun
1:17.72
3
28
Khan, Monoleena
RH King Academy
1:17.72
4
29
Turner, Shae
Loretto Abbey
1:18.12
2
30
McGivney, Claire
Loretto Abbey
1:19.75
4
31
Bonsu, Angel
Loretto College
1:27.09
2
32
Volpe, Vincenza
Loretto Abbey
1:31.50
4
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christiani, Alliso
Loretto Abbey
56.08
1
2
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
56.46
1
3
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
56.71
1
4
Adamson, Jessica
North Toronto
58.56
1
5
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
1:02.15
3
6
Baldissera, Emily
Thousand Islands
1:03.01
1
7
Lampard, Katherine
Havergal
1:03.28
2
8
Harvey-Ridout, Ros
Malvern
1:03.32
1
9
Lesurf, Jenn
York Mills
1:04.92
3
10
Lang, Jessie
Eastview
1:05.62
2
11
Surajram, Morgan
Bishop Allen Aca
1:07.14
2
12
Pacesa, Victoria
Father John Redm
1:07.83
3
13
King, Rowan
Elmvale
1:09.76
4
14
Koo, Meighan
Loretto Abbey
1:10.06
4
15
Milionis, Vasi
Cardinal Newman
1:11.72
4
16
Casey, Megan
Loretto Abbey
1:13.58
4
17
Samya, Niki
William Lyon Mac
1:14.34
3
18
Wolfe, Sam
York Mills
1:14.66
3
19
Marshall, Kirsten
Northern - Toron
1:18.04
2
20
Merrilainnen, Soph
Trenton
1:19.08
2
21
Lovrics, Olivia
Hillfield Strath
1:20.12
2
22
Christopollos, Joa
York Mills
1:22.12
3
23
Simpkins, Natasha
Trenton
1:25.49
2
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cirone, Katerina
RS McLaughlin
5:03.82
1
2
Baxter, Julia
Uxbridge
5:04.22
1
3
Bolliger, Alyssa
Our Lady of Lour
5:09.71
1
4
Midgen, Sabina
Northern - Toron
5:13.16
1
5
Serson, Courtney
Thousand Islands
5:15.49
1
6
Ferguson, Chelsea
Thousand Islands
5:16.25
1
7
McCubbin-Sprack, K
Malvern
5:34.43
1
8
Bak, Maddy
Highland
5:37.19
1
9
Leishman, Emma
Malvern
5:42.37
1
10
Hamilton, Sarah
All Saints - Whi
5:42.90
1
11
Giardetti, Daniell
Mary Ward
5:45.10
1
12
C, Emilia
Michael Power-St
5:45.45
1
13
Andreas, Diane
Cardinal Newman
5:45.64
1
14
Matsushita, kathry
Anderson Collegi
5:51.98
1
15
Mak, Claudia
York Mills
5:58.20
1
16
Farrell, Kate
Greenwood Colleg
6:02.02
1
17
Veitch, Cynthia
Eastview
6:03.99
1
18
Inberg, Kalle
RH King Academy
6:05.39
1
19
Finlay, Chanta
All Saints - Whi
6:07.56
1
20
Ayson, Sam
Cardinal Newman
6:15.22
1
21
Rainer, Aleksandra
St Basil the Gre
6:15.87
1
22
Ballos, Madelyn
Sir John A MacDo
6:20.13
1
23
Cullen, Stephanie
Notre Dame - Aja
6:22.02
1
24
Bancheri, Vanessa
St Thomas of Vil
6:25.04
1
25
Tran, Michelle
York Mills
6:26.44
1
26
Shkiler, Danielle
William Lyon Mac
6:41.20
1
27
French, Megan
St Clement's - T
6:47.15
1
28
Cordiero, Marissa
Loretto College
6:53.51
1
29
Hatt, Lindsay
St Thomas of Vil
6:59.20
1
30
Munroe, Elizabeth
Northern - Toron
7:00.32
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carmichael, Emily
Thousand Islands
4:54.38
1
2
Ferneyhough, Clair
St Joseph's Coll
5:00.45
1
3
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
5:07.31
1
4
Blum, Jessica
Country Day
5:09.29
1
5
Cornacchia, Michel
Notre Dame - Aja
5:15.03
1
6
Jarius, Somerset
Bishop Strachan
5:17.17
1
7
Morin, Paige
Thousand Islands
5:19.59
1
8
Warren, Nicole
Dunbarton
5:20.27
1
9
Tzogas, Lauren
Uxbridge
5:20.73
1
10
Wiltse, Joah
Thousand Islands
5:30.21
1
11
Campbell, Olivia
Father John Redm
5:36.15
1
12
Muldoon, Meghan
Cardinal Newman
5:38.70
1
13
Tuszkiewicz, Heidi
All Saints - Whi
5:43.25
1
14
Killian, Martha
Loretto Abbey
5:52.54
1
15
Bouchard, Kaila
Birchmount Park
5:54.71
1
16
Carter, Emily
Central Collegia
5:55.16
1
17
Paglia, Selena
St Thomas of Vil
5:56.88
1
18
Valenton, Natasha
RH King Academy
5:59.97
1
19
McNee, Mary
Bishop Strachan
6:03.88
1
20
Cardiff, Katie
Bishop Strachan
6:05.74
1
21
Turner, Shae
Loretto Abbey
6:07.68
1
22
Van der Velden, Mi
Bishop Strachan
6:09.05
1
23
Whelan, Fiona
St Joseph's Coll
6:09.50
1
24
Vase, Liselle
Cardinal Newman
6:09.52
1
25
Tourneur, Eryn
Cardinal Newman
6:13.97
1
26
Sivakumaran, Shank
RH King Academy
6:25.03
1
27
Aishkhan, Maryam
Monsignor Percy
6:25.13
1
28
Bailey, Maddy
Father John Redm
6:27.07
1
29
Celej, Nastassja
Bishop Strachan
6:27.39
1
30
Dalzell, Rosalind
All Saints - Whi
6:27.76
1
31
Carr, Siobhan
St Joseph's Coll
6:38.64
1
32
Dow, Cassidy
Loretto Abbey
6:38.99
1
33
Grzegorczyk, Hanna
Father John Redm
6:39.54
1
34
Check, Michelle
Bishop Strachan
6:39.87
1
35
Joyce, Allison
Father John Redm
6:42.17
1
36
Greco-Giammarco, K
Loretto Abbey
7:41.32
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Samantha
Eastern Commerce
4:50.35
1
2
Markovac, Maria
Bishop Allen Aca
4:50.76
1
3
Nock, Paige
Courtice
4:52.53
1
4
Edwards, Samantha
Northern - Toron
4:53.81
1
5
Tier, Alix
Cawthra Park
4:55.98
1
6
Shelleck, Emma
Thousand Islands
4:57.25
1
7
Jackson, Jenn
Eastview
4:58.13
1
8
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
4:58.41
1
9
Tate, Page
Highland
4:58.82
1
10
Waller, Sabrina
St Michael - Nia
4:59.22
1
11
Ramiez, Richelle
Notre Dame - Tor
5:00.40
1
12
Kent, Shelby
Thousand Islands
5:02.05
1
13
Yang, Connie
York Mills
5:06.41
1
14
Rueter, Annie
Havergal
5:08.42
1
15
White, Katherine
Notre Dame - Tor
5:11.18
1
16
Harvey, Rebecca
Uxbridge
5:12.48
1
17
Baldissera, Emily
Thousand Islands
5:17.88
1
18
Malek, Dahli
Michael Power-St
5:20.60
1
19
Gemmell, Christine
Thousand Islands
5:23.90
1
20
Thompson, Lauren
Highland
5:34.19
1
21
Lin, Meagan
Dr Norman Bethun
5:35.63
1
22
Chu, Alanna
York Mills
5:43.23
1
23
Huang, Denise
William Lyon Mac
5:44.04
1
24
Touneur, Kirstyn
Cardinal Newman
5:47.56
1
25
Stevens, Jessica
Anderson Collegi
5:48.90
1
26
Bahlmann, Juda
St Patrick - Tor
5:52.34
1
27
Kirk, Kaitlyn
RS McLaughlin
5:54.04
1
28
Jarvis, Windermere
Bishop Strachan
5:55.71
1
29
Brownhill, Kayleig
All Saints - Whi
5:55.92
1
30
Merrilainnen, Soph
Trenton
5:58.38
1
31
Leone, Christine
Malvern
6:01.38
1
32
Tyrell, Mikayla
Eastview
6:03.45
1
33
Fang, Joey
Dr Norman Bethun
6:23.13
1
34
Christopollos, Joa
York Mills
6:26.13
1
35
Pineros, Lauara
Georges Vanier -
6:26.75
1
36
Lovrics, Olivia
Hillfield Strath
6:43.66
1
37
Misquith, Gretl
Bishop Marrocco-
6:51.61
1
38
Jeon, Rachel
AY Jackson - Nor
7:10.44
1
Womens 3000m Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Faulds, Rachel
Trenton
10:01.60
1
2
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
10:04.08
1
3
Henry, Chardae
RS McLaughlin
10:05.60
1
4
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
10:06.93
1
5
Little, Olivia
Vincent Massey
10:09.22
1
6
Rae, Rebecca
Orillia District
10:10.99
1
7
Emilio, Sarah
Malvern
10:11.22
1
8
Fisher, Katie
Uxbridge
10:18.62
1
9
Kearley, Julia
Uxbridge
10:23.55
1
10
Sprenger, Jillian
Richview CI
10:29.37
1
11
Wismer, Sarah
Centennial Colle
10:34.74
1
12
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
10:36.47
1
13
Wendt, Rebecca
Henry Street
10:38.35
1
14
Henderson, Teghan
Dunbarton
10:45.43
1
15
Burgess, Raquel
Uxbridge
10:55.16
1
16
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
10:58.51
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hodge, Erin
Innisdale
12.88
nwi
1
2
Sora, Krystine
Birchmount Park
12.89
nwi
1
3
Payette, Kelsey
Thousand Islands
13.77
nwi
1
4
Thomas, Taija
Notre Dame - Aja
13.79
nwi
1
5
MacIssac, Erin
Uxbridge
13.83
nwi
1
6
D'Oliveira, Alexan
Malvern
13.88
nwi
3
7
MacIntosh, Melissa
Innisdale
14.33
nwi
1
8
Donoff, Sarah
Highland
14.52
nwi
2
9
Callagahan, Jull
Country Day
14.93
nwi
3
10
Errington, Kaitlyn
Anderson Collegi
15.82
nwi
1
11
Negrazis, Lauren
Uxbridge
15.89
nwi
3
12
Devitt, Paige
Uxbridge
16.03
nwi
2
13
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
16.07
nwi
2
14
Greaves, Emma
Highland
16.35
nwi
2
15
Farrell, Tayler
RH King Academy
16.50
nwi
2
16
Whelan, Charlotte
Highland
16.54
nwi
2
17
Farrell, Kate
Greenwood Colleg
16.55
nwi
2
18
Niskanen, Emily
Bishop Allen Aca
16.67
nwi
2
19
Ambrose, Ciara
Country Day
16.69
nwi
4
20
Tsetsos, Olivia
Sir John A MacDo
17.62
nwi
3
21
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
17.98
nwi
3
22
Stipec, Tara
Country Day
19.03
nwi
4
23
Ochocinski, Caroli
Bishop Allen Aca
19.26
nwi
4
--
Lyjak, Samantha
Bishop Allen Aca
DNF
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Minshull, Sinclair
Uxbridge
14.58
nwi
1
2
Rosalle, Ruth
Dunbarton
15.46
nwi
1
3
Martin, Madison
Country Day
16.19
nwi
1
4
McMullen, Rachel
Sherwood
16.41
nwi
2
5
Dell'Anna, Miranda
Uxbridge
16.46
nwi
1
6
Gomez, Marie
RH King Academy
16.58
nwi
2
7
Koslowski, Jordan
Sherwood
16.63
nwi
2
8
Tauhid, Alexandra
Wexford
16.67
nwi
1
9
Horner, Elizabeth
Bishop Strachan
16.88
nwi
2
10
Williams, Madi
Central Collegia
17.21
nwi
1
11
Abbott, Emily
Bishop Strachan
17.72
nwi
1
12
Townsend, Olivia
Havergal
18.30
nwi
2
13
Chan, Christabel
Bishop Strachan
18.76
nwi
2
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
KusiAsare, Priscil
St Marquerite d�
15.07
nwi
1
2
Harris, Allison
Bishop Strachan
15.33
nwi
2
3
Taylor, Ashley
Nelson
15.37
nwi
1
4
Harvey-Ridout, Ros
Malvern
16.67
nwi
1
5
Kent, Gennell
Maxwell Heights
17.43
nwi
1
6
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
17.64
nwi
1
7
King, Rowan
Elmvale
17.69
nwi
2
8
Cudjoe, Ekua
Bishop Allen Aca
17.94
nwi
2
9
Corney, Marla
Thousand Islands
18.25
nwi
1
10
Hollingsworth, Eri
Nelson
20.69
nwi
1
11
Camara, Adrain
Blessed Mother T
21.46
nwi
2
12
Yeo, Erica
William Lyon Mac
21.71
nwi
1
13
Wisniowski, Courtn
Sir John A MacDo
26.39
nwi
2
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
51.80
1
2
Relay Team
Blessed Mother T
53.78
5
3
Relay Team
Francis Liberman
54.20
4
4
Relay Team
Uxbridge
54.26
1
5
Relay Team
Father Henry Car
54.35
1
6
Relay Team
Bishop Allen Aca
54.75
4
7
Relay Team
St Edmund Campio
54.90
1
8
Relay Team
Eastview
55.71
2
9
Relay Team
Dr Norman Bethun
56.29
5
10
Relay Team
RH King Academy
57.65
5
11
Relay Team
Loretto Abbey
57.65
2
12
Relay Team
Francis Liberman
58.01
3
13
Relay Team
Sir John A MacDo
58.08
3
14
Relay Team
Loretto College
1:01.11
3
15
Relay Team
Hillfield Strath
1:01.38
2
16
Relay Team
St Joseph's Coll
1:01.69
5
17
Relay Team
Loretto Abbey
1:02.07
2
18
Relay Team
Havergal
1:03.76
2
--
Relay Team
Country Day
NT
2
--
Relay Team
St Clement's - T
NT
1
--
Relay Team
Monsignor Paul D
NT
5
--
Relay Team
St Peter's - Bar
NT
4
--
Relay Team
Bishop Marrocco-
NT
4
--
Relay Team
Eastview
NT
2
--
Relay Team
James Cardinal M
NT
1
--
Relay Team
Resurrection
NT
1
--
Relay Team
Michael Power-St
NT
1
--
Relay Team
St Thomas of Vil
NT
3
--
Relay Team
Francis Liberman
NT
5
--
Relay Team
St Joseph's Coll
NT
3
--
Relay Team
St Basil the Gre
NT
4
--
Relay Team
Archbishop Romer
NT
3
--
Relay Team
Lester B Pearson
DQ
3
--
Relay Team
Trafalgar Castle
DQ
3
--
Relay Team
Bishop Strachan
DQ
4
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Father Henry Car
52.73
1
2
Relay Team
Thousand Islands
53.04
1
3
Relay Team
Father John Redm
53.33
1
4
Relay Team
Mary Ward
53.88
1
5
Relay Team
Francis Liberman
54.29
1
6
Relay Team
Sherwood
55.28
4
7
Relay Team
Father Henry Car
57.05
1
8
Relay Team
James Cardinal M
57.34
2
9
Relay Team
Bishop Strachan
57.38
3
10
Relay Team
Loretto Abbey
57.73
2
11
Relay Team
Uxbridge
58.75
1
12
Relay Team
Dr Norman Bethun
59.09
2
13
Relay Team
St Patrick - Tor
59.49
4
14
Relay Team
Loretto Abbey
59.96
3
15
Relay Team
St Joseph's Coll
1:00.16
4
16
Relay Team
RH King Academy
1:00.62
3
17
Relay Team
Central Collegia
1:01.12
2
18
Relay Team
Father John Redm
1:02.98
2
19
Relay Team
Sir John A MacDo
1:03.10
3
20
Relay Team
Monsignor Percy
1:11.63
3
--
Relay Team
Eastview
NT
2
--
Relay Team
Jean Vanier Cath
NT
2
--
Relay Team
St Joseph's Coll
NT
3
--
Relay Team
Michael Power-St
NT
2
--
Relay Team
Birchmount Park
NT
1
--
Relay Team
Bishop Strachan
NT
3
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
49.19
1
2
Relay Team
Father Henry Car
50.17
1
3
Relay Team
Notre Dame - Aja
50.54
1
4
Relay Team
Loretto Abbey
51.62
2
5
Relay Team
Francis Liberman
52.03
1
6
Relay Team
Innisdale
53.28
1
7
Relay Team
Resurrection
53.34
2
8
Relay Team
Thousand Islands
53.77
2
9
Relay Team
Malvern
53.86
4
10
Relay Team
St Thomas of Vil
55.76
3
11
Relay Team
Anderson Collegi
56.05
3
12
Relay Team
Francis Liberman
56.26
4
13
Relay Team
York Mills
56.98
2
14
Relay Team
Bishop Strachan
57.15
4
15
Relay Team
Sir John A MacDo
57.85
3
16
Relay Team
Francis Liberman
58.27
3
17
Relay Team
Dr Norman Bethun
58.42
2
18
Relay Team
Central Collegia
1:00.50
2
19
Relay Team
Loretto Abbey
1:02.09
3
--
Relay Team
Francis Liberman
NT
4
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Father John Redm
4:07.77
1
2
Relay Team
Thousand Islands
4:11.59
1
3
Relay Team
Highland
4:12.53
1
4
Relay Team
Father Henry Car
4:13.74
1
5
Relay Team
All Saints - Whi
4:25.05
2
6
Relay Team
Francis Liberman
4:30.91
1
7
Relay Team
Notre Dame - Aja
4:31.22
2
8
Relay Team
Thousand Islands
4:32.26
1
9
Relay Team
Birchmount Park
4:34.00
1
10
Relay Team
Michael Power-St
4:34.58
2
11
Relay Team
Father John Redm
4:45.50
2
12
Relay Team
Notre Dame - Tor
4:45.59
2
13
Relay Team
Loretto College
5:17.00
2
14
Relay Team
Father Henry Car
5:35.03
2
--
Relay Team
Father Henry Car
DQ
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
12.14m
(39'9.75)
1
2
Smith, Megan
Eastview
9.52m
(31'2.75)
1
3
Davis, Rayun
Dunbarton
9.50m
(31'2)
1
4
Yu, Cha How
Father John Redm
8.89m
(29'2)
1
5
D'Arsie, Rachel
Cawthra Park
8.84m
(29'0)
1
6
Rowena, Desta
Loretto College
8.59m
(28'2)
1
7
Lindsay, Stanette
James Cardinal M
8.07m
(26'5.5)
1
9
Goodwin, Kayla
Dunbarton
7.24m
(23'9)
1
10
Chubb, Sadie
Eastview
7.14m
(23'5)
1
11
Yaw, Olivia
Francis Liberman
7.02m
(23'0.25)
1
12
McDonald, Kiandra
Francis Liberman
6.99m
(22'11)
1
13
Verrydt, Madi
Trafalgar Castle
6.94m
(22'9)
1
14
Balakrishnan, Luck
William Lyon Mac
6.49m
(21'3.5)
1
15
Thomas, Elisa
St Joseph's Coll
6.45m
(21'1.75)
1
16
Mema, Iva
William Lyon Mac
6.43m
(21'1)
1
18
Reid, Christina
James Cardinal M
6.00m
(19'8)
1
21
Abi-Rashed, Laura
Trafalgar Castle
5.09m
(16'8.25)
1
22
Mastroianni, Victo
Havergal
4.75m
(15'7)
1
--
Liu, Sijia
Sir John A MacDo
ND
(--)
1
--
Catana, Carla
Bishop Allen Aca
ND
(--)
1
--
Nelson, Alanis
Cardinal Newman
ND
(--)
1
--
Brooks, Kaithlin
St Peter's - Bar
ND
(--)
1
--
Zatautas, Katie
Bishop Allen Aca
ND
(--)
1
--
Harper, Erica
Havergal
ND
(--)
1
--
Lord, Amanda
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Boland, DeJoure
James Cardinal M
ND
(--)
1
--
Tyo, Amanda
Dunbarton
ND
(--)
1
--
Olszewski, Adriann
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pezzutto, Elizabet
Michael Power-St
9.96m
(32'8)
1
2
Carpenter, Amy
Malvern
9.89m
(32'5.25)
1
3
Holt, Melissa
Michael Power-St
7.82m
(25'7.75)
1
4
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
7.77m
(25'5.75)
1
5
DaSilveira, Letici
Bishop Allen Aca
7.22m
(23'8.25)
1
6
Camilleri, Erica
Michael Power-St
7.18m
(23'6.5)
1
7
Oduh, Nkechinyen
St Patrick - Tor
7.06m
(23'1.75)
1
8
Brown, Leah
Eastview
6.84m
(22'5.25)
1
9
Bell, Darby
Thousand Islands
6.80m
(22'3.5)
1
10
Karakolis, Dara
Birchmount Park
6.73m
(22'0.75)
1
11
Allen, Keira
Michael Power-St
6.51m
(21'4.25)
1
12
Proulx, Zoe
Father John Redm
6.36m
(20'10.25)
1
13
McArthur, Taylor
Hillfield Strath
5.89m
(19'3.75)
1
14
Ricard, Catherine
Trenton
5.82m
(19'1)
1
15
Lang, Kacey
Eastview
5.39m
(17'8)
1
16
Wallace, Mia
Trafalgar Castle
4.77m
(15'7.75)
1
17
Check, Michelle
Bishop Strachan
4.57m
(14'11.75)
1
18
Persijin, Ana
Father John Redm
3.99m
(13'1)
1
--
Mohan-Winter, Dena
Monsignor Percy
ND
(--)
1
--
Lawrence, Shawnell
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Snell, Rosemary
Bishop Strachan
ND
(--)
1
--
Baran, Nicole
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Creary, Caleesha
Jean Vanier Cath
ND
(--)
1
--
Madassa, Natasha
Loretto Abbey
ND
(--)
1
--
James, Chante
Archbishop Romer
ND
(--)
1
--
Binning-Jones, Sim
All Saints - Whi
ND
(--)
1
--
Boyle, Jacklynn
Bishop Strachan
ND
(--)
1
--
Guizzetti, Lauren
Bishop Strachan
ND
(--)
1
--
Yu, Cha How
Father John Redm
ND
(--)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
13.84m
(45'4.75)
1
2
Halladay, Addi
Thousand Islands
10.75m
(35'3)
1
3
Irwin, Sam
Elmvale
9.70m
(31'9.75)
1
4
Lam, Janice
Dr Norman Bethun
9.00m
(29'6.25)
1
5
Whiting, Britney
Trenton
8.74m
(28'8)
1
6
Harvey, Vaneza
St Joseph's Coll
8.40m
(27'6.5)
1
7
Hanson, Judeon
Central Collegia
8.22m
(26'11.5)
1
8
Taylor, Kimberly
St Joseph's Coll
8.01m
(26'3.25)
1
9
Kasongo, Deborah
Jean Vanier Cath
7.57m
(24'10)
1
10
Rowe, Monique
Dunbarton
7.52m
(24'8)
1
11
Anang, Lordeen
Monsignor Percy
7.25m
(23'9.25)
1
12
Frenette, Maddy
Eastview
7.06m
(23'1.75)
1
13
Marzouca, Zoe
Trafalgar Castle
6.86m
(22'6)
1
14
Raplh, Lianne
Bishop Allen Aca
6.76m
(22'2)
1
15
Christie, Jordan
Eastview
6.67m
(21'10.5)
1
16
Latoszewska, Anett
All Saints - Whi
6.64m
(21'9.25)
1
17
Sinclair, Shantel
Anderson Collegi
6.57m
(21'6.5)
1
18
Hall, Caitlin
Father John Redm
6.38m
(20'11)
1
19
Seymour, Bria
Trafalgar Castle
5.82m
(19'1)
1
20
Koo, Meighan
Loretto Abbey
5.59m
(18'4)
1
21
Bahasadri, Jasmine
Jean Vanier Cath
5.15m
(16'10.75)
1
--
Njoku, Queen
Father John Redm
ND
(--)
1
--
Jackson, Jenn
Eastview
ND
(--)
1
--
Ladelfonso, Joseph
St Edmund Campio
ND
(--)
1
--
Laing, Krista
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Agbons, Amina
St Basil the Gre
ND
(--)
1
--
Sirrs, Lauren
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Davidson, Lynn
Francis Liberman
ND
(--)
1
--
Manson, Amanda
Trafalgar Castle
ND
(--)
1
--
Goldup, Carly
Bishop Allen Aca
ND
(--)
1
--
Bhrapakaran, Ashab
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
--
Roger, Cheyanne
Michael Power-St
ND
(--)
1
--
Liang, Maggie
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
--
Ferreira, Jennifer
Archbishop Romer
ND
(--)
1
--
Barrett, Kate
Dunbarton
ND
(--)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
35.44m
(116'3.25)
1
2
Smith, Megan
Eastview
29.41m
(96'5.75)
1
3
Yu, Cha How
Father John Redm
26.46m
(86'9.5)
1
4
D'Arsie, Rachel
Cawthra Park
24.93m
(81'9.5)
1
5
Si, Diana
Dr Norman Bethun
24.24m
(79'6.25)
1
6
Chubb, Sadie
Eastview
22.09m
(72'5.5)
1
7
Rowena, Desta
Loretto College
21.19m
(69'6.25)
1
8
Clarke, Kim
Sir John A MacDo
21.08m
(69'1.75)
1
9
Davis, Rayun
Dunbarton
20.78m
(68'2)
1
10
Turano, Maria
Michael Power-St
20.24m
(66'4.75)
1
11
McKenzie, Jessi
Hillfield Strath
19.99m
(65'7)
1
13
Hardward, Mia
Lester B Pearson
17.51m
(57'5.25)
1
14
Khoo, Amelia
Dr Norman Bethun
16.70m
(54'9.25)
1
15
Goodwin, Kayla
Dunbarton
15.79m
(51'9.5)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pezzutto, Elizabet
Michael Power-St
24.96m
(81'10.5)
1
2
Brown, Leah
Eastview
21.66m
(71'0.75)
1
3
Ricard, Catherine
Trenton
19.95m
(65'5.25)
1
4
McCallum, Sarah
Cawthra Park
18.06m
(59'3)
1
5
Proulx, Zoe
Father John Redm
17.66m
(57'11.25)
1
6
DaSilveira, Letici
Bishop Allen Aca
17.44m
(57'2.5)
1
7
Zilney, Alyssa
Eastview
16.45m
(53'11.5)
1
8
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
15.75m
(51'8)
1
9
Persijin, Ana
Father John Redm
14.90m
(48'10.5)
1
10
Pickard, Denae
Uxbridge
14.74m
(48'4.25)
1
11
Lang, Kacey
Eastview
14.26m
(46'9.25)
1
12
Baluch, Sahar
Sir John A MacDo
9.74m
(31'11.25)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
44.00m
(144'4.25)
1
2
Irwin, Sam
Elmvale
35.94m
(117'10.75)
1
3
Durtnall, Elicia
Elmvale
33.23m
(109'0.25)
1
4
Halladay, Addi
Thousand Islands
32.44m
(106'5)
1
5
Hovey, Gwen
Sir John A MacDo
31.23m
(102'5.5)
1
6
Hill, Makayela
Dunbarton
24.94m
(81'9.75)
1
7
Laucks, Sam
Eastview
24.52m
(80'5.25)
1
8
Rowe, Monique
Dunbarton
23.75m
(77'11)
1
9
Lam, Janice
Dr Norman Bethun
22.70m
(74'5.5)
1
10
Hanson, Judeon
Central Collegia
22.63m
(74'2.75)
1
11
Estevez, Fernanda
Bishop Allen Aca
21.67m
(71'1)
1
12
Sinclair, Shantel
Anderson Collegi
21.28m
(69'9.75)
1
13
Christie, Jordan
Eastview
20.23m
(66'4.25)
1
14
Raplh, Lianne
Bishop Allen Aca
19.31m
(63'4)
1
15
Whiting, Britney
Trenton
19.02m
(62'4.75)
1
16
Njoku, Queen
Father John Redm
18.94m
(62'1.5)
1
17
Koo, Meighan
Loretto Abbey
18.91m
(62'0.25)
1
18
Barrett, Kate
Dunbarton
17.96m
(58'11)
1
19
Liang, Maggie
Dr Norman Bethun
17.80m
(58'4.75)
1
20
Tuccianone, Amanda
Bishop Allen Aca
17.75m
(58'2.75)
1
21
Bhrapakaran, Ashab
Dr Norman Bethun
16.83m
(55'2.5)
1
22
Frenette, Maddy
Eastview
15.16m
(49'8.75)
1
--
Ladelfonso, Joseph
St Edmund Campio
ND
(--)
1
--
Sirrs, Lauren
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Ferreira, Jennifer
Archbishop Romer
ND
(--)
1
--
Goldup, Carly
Bishop Allen Aca
ND
(--)
1
--
Laing, Krista
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
D'Arsie, Rachel
Cawthra Park
26.52m
(87'0)
1
2
Allen, Clare
Michael Power-St
25.41m
(83'4.25)
1
3
Goodwin, Kayla
Dunbarton
24.42m
(80'1.25)
1
4
Si, Diana
Dr Norman Bethun
23.66m
(77'7.5)
1
5
Smith, Megan
Eastview
23.08m
(75'8.5)
1
6
Khoo, Amelia
Dr Norman Bethun
21.63m
(70'11.5)
1
7
Turano, Maria
Michael Power-St
21.11m
(69'3)
1
8
Hawn, Kaitlin
Michael Power-St
20.49m
(67'2.5)
1
10
Beckerman, Sophie
North Toronto
18.94m
(62'1.5)
1
11
Ogbeide, Alero
Trafalgar Castle
17.64m
(57'10.25)
1
12
Clarke, Kim
Sir John A MacDo
16.90m
(55'5.25)
1
14
Chubb, Sadie
Eastview
15.67m
(51'4.75)
1
15
Madison, LeBlanc
Hillfield Strath
14.95m
(49'0.5)
1
16
Abi-Rashed, Laura
Trafalgar Castle
13.85m
(45'5.25)
1
17
Tyo, Amanda
Dunbarton
12.50m
(41'0)
1
18
Yaw, Olivia
Francis Liberman
4.92m
(16'1.5)
1
--
Raab, Aida
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Hall, Cheyenne
Eastview
ND
(--)
1
--
McKenzie, Jessi
Hillfield Strath
ND
(--)
1
--
Liu, Sijia
Sir John A MacDo
ND
(--)
1
--
Yeung, Miffy
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Brooks, Kaithlin
St Peter's - Bar
ND
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Keira
Michael Power-St
23.27m
(76'4)
1
2
Holt, Melissa
Michael Power-St
22.89m
(75'1)
1
3
Proulx, Zoe
Father John Redm
18.82m
(61'8.75)
1
4
Karakolis, Dara
Birchmount Park
18.64m
(61'1.75)
1
5
Kolar, Madison
All Saints - Whi
16.63m
(54'6.5)
1
7
Zilney, Alyssa
Eastview
16.00m
(52'5.75)
1
8
Inibhinu, Happy
All Saints - Whi
15.77m
(51'8.75)
1
9
Persijin, Ana
Father John Redm
15.64m
(51'3.75)
1
11
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
14.35m
(47'0.75)
1
12
Brown, Leah
Eastview
14.00m
(45'11)
1
13
Camilleri, Erica
Michael Power-St
13.19m
(43'3.25)
1
14
Lam, Pearl
Dr Norman Bethun
12.39m
(40'7.75)
1
15
Lang, Kacey
Eastview
12.29m
(40'3.75)
1
16
Ricard, Catherine
Trenton
9.45m
(31'0)
1
17
Baluch, Sahar
Sir John A MacDo
7.58m
(24'10.25)
1
--
Olszewski, Adriann
Our Lady of Lour
ND
(--)
1
--
Yu, Cha How
Father John Redm
ND
(--)
1
--
O'Neill, Jen
Elmvale
ND
(--)
1
--
Walsh, Elizabeth
Sir John A MacDo
ND
(--)
1
--
Wallace, Mia
Trafalgar Castle
ND
(--)
1
--
Lawrence, Shawnell
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Pezzutto, Elizabet
Michael Power-St
ND
(--)
1
--
Baran, Nicole
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKenna, Jill
Hillfield Strath
37.09m
(121'8)
1
2
Durtnall, Elicia
Elmvale
35.08m
(115'1)
1
3
Crew, Brittany
Birchmount Park
33.86m
(111'1)
1
4
Laucks, Sam
Eastview
30.42m
(99'9.5)
1
5
Ecker, Victoria
All Saints - Whi
28.17m
(92'5)
1
6
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
27.85m
(91'4.25)
1
7
Hovey, Gwen
Sir John A MacDo
24.49m
(80'4)
1
9
Whiting, Britney
Trenton
23.51m
(77'1.5)
1
9
Christie, Jordan
Eastview
23.51m
(77'1.5)
1
12
Hall, Caitlin
Father John Redm
20.57m
(67'5.75)
1
13
Bhrapakaran, Ashab
Dr Norman Bethun
17.90m
(58'8.5)
1
14
Frenette, Maddy
Eastview
17.39m
(57'0.5)
1
15
Haasor, Susan
Francis Liberman
16.50m
(54'1.5)
1
16
Njoku, Queen
Father John Redm
16.12m
(52'10.5)
1
17
Mai, Gillian
Dr Norman Bethun
16.08m
(52'9)
1
18
Marzouca, Zoe
Trafalgar Castle
15.75m
(51'8)
1
19
Liang, Maggie
Dr Norman Bethun
15.48m
(50'9.25)
1
20
Sinclair, Shantel
Anderson Collegi
13.75m
(45'1.25)
1
21
Barrett, Kate
Dunbarton
13.10m
(42'11.75)
1
22
Davidson, Lynn
Francis Liberman
13.08m
(42'10.75)
1
23
Lee, Beverley
George S Henry A
11.82m
(38'9.25)
1
24
Nakesha, Walker
Central Technica
10.20m
(33'5.5)
1
25
Pirzada, Aleena
George S Henry A
10.07m
(33'0.25)
1
26
Stuart, Tanisha
Trafalgar Castle
5.82m
(19'1)
1
--
Irwanto, Evelyn
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
1
--
Seymour, Bria
Trafalgar Castle
FOUL
(--)
1
--
Pang, Crystal
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
1.55m
(5'1)
1
3
Wise, Rachel
Eastview
1.50m
(4'11)
1
4
Campbell, Olivia
Father John Redm
1.40m
(4'7)
1
4
Zilney, Alyssa
Eastview
1.40m
(4'7)
1
7
Hanuschak, Jennife
St Clement's - T
1.35m
(4'5)
1
8
Williams, Madi
Central Collegia
1.30m
(4'3)
1
10
Laura, Fyfe
Bishop Strachan
1.25m
(4'1)
1
10
Chan, Christabel
Bishop Strachan
1.25m
(4'1)
1
--
Christensen, Reeve
Eastview
NH
(--)
1
--
Armstrong, Sabrina
St Clement's - T
NH
(--)
1
--
Hall, Chloe
North Toronto
NH
(--)
1
--
Basta, Sabrina
Loretto Abbey
NH
(--)
1
--
Skodis, Stephanie
Father John Redm
NH
(--)
1
--
Waslyk, Alyssa
Nelson
NH
(--)
1
--
Johnson, Holly
West Ferris
NH
(--)
1
--
Wyatt, Sarah
Eastview
NH
(--)
1
--
Chung, Stacy
Francis Liberman
NH
(--)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
2
Thanni, Moyin
Monsignor Paul D
1.53m
(5'0)
1
3
Taylor, Kimberly
St Joseph's Coll
1.49m
(4'10.5)
1
4
Thomas, Lauren
Havergal
1.49m
(4'10.5)
1
--
O'Donnell, Tina
Pope John Paul I
NH
(--)
1
--
Batle, Nesel
St Joseph's Coll
NH
(--)
1
--
Ip, Pamela
St Joseph's Coll
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thasarathan, Sharm
Lester B Pearson
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
2
Sora, Krystine
Birchmount Park
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
3
King, Allie
Innisdale
4.78m
(15'8)
nwi
1
4
Ogbeide, Alero
Trafalgar Castle
4.75m
(15'7)
nwi
1
5
Christensen, Reeve
Eastview
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
6
James, Jayde
Monsignor Paul D
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
7
Podbielski, Victor
Michael Power-St
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
8
Essendi, Joyce
Dr Norman Bethun
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
9
Labatt, Melissa
Eastview
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
11
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
12
Rizzo, Jenna
Loretto Abbey
4.22m
(13'10)
nwi
1
13
Yu, Carmen
Dr Norman Bethun
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
14
Edurne, Ortega-Mat
Forest Hill - To
4.09m
(13'5)
nwi
1
15
Cusinato, Caroline
St Clement's - T
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
16
Ravenda, Marisa
St Basil the Gre
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
17
Lewis, Devina
Dr Norman Bethun
4.00m
(13'1.25)
nwi
1
18
Abbott, Vale
Eastview
3.97m
(13'0.25)
nwi
1
19
Lac, Wiane
Dr Norman Bethun
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
20
Kavaratzis, Christ
Eastview
3.87m
(12'8.25)
nwi
1
20
Hamilton, Sarah
All Saints - Whi
3.87m
(12'8.25)
nwi
1
22
Richards, Taija
Malvern
3.86m
(12'7.75)
nwi
1
23
Hall, Cheyenne
Eastview
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
24
Surajram, Sydney
Bishop Allen Aca
3.83m
(12'6.75)
nwi
1
25
Lam, Felice
Sir John A MacDo
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
27
Mastroianni, Victo
Havergal
3.66m
(12'0)
nwi
1
28
Madison, LeBlanc
Hillfield Strath
3.59m
(11'9.25)
nwi
1
29
Noble, Kelcey
Monsignor Paul D
3.36m
(11'0.25)
nwi
1
31
Poon, Jasmine
Sir John A MacDo
3.15m
(10'4)
nwi
1
32
Stein, Maddie
Havergal
3.00m
(9'10)
nwi
1
33
Rainer, Aleksandra
St Basil the Gre
2.89m
(9'5.75)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Jamilah
Birchmount Park
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
2
Andrews, Kasey
Thousand Islands
4.45m
(14'7)
nwi
1
3
Rosalle, Ruth
Dunbarton
4.45m
(14'7)
nwi
1
4
Cruzat-Whervin, Charlene
St Patrick - Tor
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
5
Maslowski, Leanne
Sherwood
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
6
Sorra, Kersti
Malvern
4.17m
(13'8)
nwi
1
7
Liu, Sammi
Dr Norman Bethun
4.09m
(13'5)
nwi
1
8
Carrol, Georgeanne
Wexford
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
9
Koslowski, Jordan
Sherwood
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
10
Kapetaneas, Theoni
Sir John A MacDo
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
10
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
12
Woo, Jenniffer
Dr Norman Bethun
3.45m
(11'3.75)
nwi
1
13
Navaranjan, Jeneka
RH King Academy
3.38m
(11'1)
nwi
1
14
Cao, Amy
Dr Norman Bethun
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
15
Dapaah, Cindy-May
St Patrick - Tor
3.33m
(10'11)
nwi
1
16
Dela Cruz, karen
Jean Vanier Cath
3.29m
(10'9.5)
nwi
1
17
Milano, Emily
Dunbarton
3.28m
(10'9)
nwi
1
18
Bailey, Halle
Thousand Islands
3.26m
(10'8.25)
nwi
1
19
Guan, Amy
Dr Norman Bethun
3.17m
(10'4.75)
nwi
1
20
Basta, Sabrina
Loretto Abbey
2.96m
(9'8.5)
nwi
1
21
Chakkalakal, Wanes
Jean Vanier Cath
2.95m
(9'8)
nwi
1
22
Igiebor, Kimberly
Pope John Paul I
2.89m
(9'5.75)
nwi
1
23
McArthur, Taylor
Hillfield Strath
2.83m
(9'3.25)
nwi
1
24
Paskulin, Pashka
Bishop Strachan
2.56m
(8'4.75)
nwi
1
25
McNee, Mary
Bishop Strachan
2.20m
(7'2.5)
nwi
1
--
Gagnon, Justine
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Litch, Anna
St Joseph's Coll
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Tristyn
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Lyon, Brooklyn
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Hufnagel, Kaitlyn
Eastview
ND
(--)
nwi
1
--
Clark, Cassie
Country Day
ND
(--)
nwi
1
--
Hendricks, Sheya
Francis Liberman
ND
(--)
nwi
1
--
Pang, Yiling
Dr Norman Bethun
ND
(--)
nwi
1
--
Meza, Abigail
Hillfield Strath
ND
(--)
nwi
1
--
Silverberg, Orli
Havergal
ND
(--)
nwi
1
--
Donald, Jazmine
Lester B Pearson
ND
(--)
nwi
1
--
Townsend, Olivia
Havergal
ND
(--)
nwi
1
--
Logan, Leanna
Lester B Pearson
ND
(--)
nwi
1
--
Meikle, Hanna
Bishop Strachan
ND
(--)
nwi
1
--
Jarius, Somerset
Bishop Strachan
ND
(--)
nwi
1
--
Kwok, Ling
Francis Liberman
ND
(--)
nwi
1
--
Gogou, Eve
Bishop Strachan
ND
(--)
nwi
1
--
Hasegawa, Megan
Bishop Strachan
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Aladejebi, Oladunn
Blessed Mother T
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
2
So, Adrianna
Malvern
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
3
Harris, Allison
Bishop Strachan
5.06m
(16'7)
nwi
1
4
Lemieux, Jessica
Malvern
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
5
Bulanda, Erica
Thousand Islands
4.89m
(16'0.5)
nwi
1
6
Taylor, Kimberly
St Joseph's Coll
4.76m
(15'7.25)
nwi
1
7
Higgins, Emma
Resurrection
4.75m
(15'7)
nwi
1
8
Ruineford-Bent, Ta
Francis Liberman
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
9
Thomas, Lauren
Havergal
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
10
Soriano, Julia
Michael Power-St
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
11
Davidson, Allie
Hillfield Strath
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
12
Irvine, Stephanie
Anderson Collegi
4.45m
(14'7)
nwi
1
13
Singh, Shawelle
St Edmund Campio
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
15
Hall, Caitlin
Father John Redm
4.32m
(14'2)
nwi
1
16
Sancho, Kyanna
St Edmund Campio
4.27m
(14'0)
nwi
1
17
Barrett-Lee, Khian
Lester B Pearson
4.09m
(13'5)
nwi
1
18
Huang, Rachel
Dr Norman Bethun
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
19
Xu, Linjee
Dr Norman Bethun
3.99m
(13'1)
nwi
1
20
Latoszewska, Anett
All Saints - Whi
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
20
Pang, Crystal
Dr Norman Bethun
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
22
Jarvis, Windermere
Bishop Strachan
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
23
Wang, Ellen
Dr Norman Bethun
3.89m
(12'9)
nwi
1
24
Tishanna, Cameron
Jean Vanier Cath
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
26
Ginman, Jessica
Trafalgar Castle
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
27
Ekanayake, Tharaki
Georges Vanier -
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
28
Atkinson, Christin
North Toronto
3.71m
(12'2)
nwi
1
29
Ip, Pamela
St Joseph's Coll
3.65m
(11'11.5)
nwi
1
30
Lau, Sallie
Trafalgar Castle
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
31
Harvey, Vaneza
St Joseph's Coll
3.40m
(11'1.75)
nwi
1
32
Lovrics, Olivia
Hillfield Strath
3.23m
(10'7)
nwi
1
33
Manson, Amanda
Trafalgar Castle
2.35m
(7'8.5)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#nike
#john-rowland
#uxbridge
More news
2012 Results - TDSSAA North and East Track Championships
2012 Results - York University High School Indoor Meet
113 shares:
Nike / John Rowland Games
,
A Y Jackson Secondary School Track & Field and Cross Country - North York, Ontario
,
All Saints Catholic Track and Field and Cross Country - Whitby, Ontario
,
Anderson Collegiate & Voc Inst Track & Field and Cross Country - Whitby, Ontario
view all
0
likes:
4
comment(s)
Bryan Bartle
when are the 3000m videos going to be up?
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 29th 2012, 11:07am
Ontrunner
Thanks for the update, Chris- I'll stay tuned!
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 29th 2012, 3:25am
Chris Nickinson
Nike John Rowland Games results from Toronto are posted! Videos coming soon!
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 29th 2012, 2:53am
Zack Jones
Jeremy Coughler wins the invitational 3000m in a ridiculous time of 8:26
1
·
Like
·
Reply
·
Apr 28th 2012, 11:07pm
History for York Mills CI Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
3
2015
1
2014
31
5
2013
5
6
2012
59
11
2011
58
14
2010
4
8
2009
5
Show 5 more
Hashtags
#nike
#john-rowland
#uxbridge
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!